על רקע האולטימטום שהציב אמש (שבת) בני גנץ לראש הממשלה נתניהו, חבר מפלגתו ח"כ אלון שוסטר שוחח הבוקר עם אודי סגל וענת דוידוב והרחיב על הלך הרוח בסיעה.

ח"כ מהליכוד תוקף: "גנץ וגלנט פוגעים בנו ומחלישים אותנו"

"אנחנו לא מחפשים לצאת, אלא להמשיך בשותפות שיש בה היגיון, רציונל, טקטיקה טובה ואסטרטגיה. קומות עליונות מחושבות שלא נבהלות מפוליטיקה. אנחנו לא מחפשים את התירוץ, אלא נותנים פרק זמן סביר כדי שבכל הנקודות שגנץ מנע תהיה התקדמות", אמר שוסטר בפתיחת דבריו.

אלון שוסטר (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
אלון שוסטר (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)

חברת כנסת הסביר מה עמד מאחורי ההחלטה של יו"ר מפלגתו לצאת באולטימטום: "גנץ אמר שאנחנו ברגע בו נתניהו צריך לקבל החלטה אם הוא מקבל החלטות או לא. כל עוד ההחלטות האופרטיביות היו במקום והן היו העיקר, כל עוד החלטות אסטרטגיות כמו לא להיכנס לשתי חזיתות מראש היו נכונות, אז היינו שם. עשינו כל מה שאפשר כדי לנסות להביא חטופים ולמנוע התלקחות ביו"ש ולבסס אמון עם השותפות האסטרטגיות שלנו. אך ברגע שקומת העל לוקה בעיוורון לקבל החלטות - אנחנו בחוץ".

שוסטר נמנע מלהביע ביקורת חריפה יתר על המידה על נתניהו: "אני לא מתייחס למי שמושך את ישראל אל עברי פי פחת. אני כן תובע מראש הממשלה להיות אמיץ מספיק, שלמרות שלחלק מהשיקולים הפוליטיים והאישיים שלו זה לא מתאים, הוא יישב וידון יחד איתנו, ולא ייתן את שאלת היום שאחרי או את עיצוב פני המזרח התיכון לגופים אחרים. העולם עוסק בשאלת העתיד של המרחב הלא גדול שנמצא כאן ליד הבית שלנו ואנו קפואים מאימה פוליטית ואולי גם אישית".

לגבי האם מפלגתו תחליט לצאת מהממשלה לפני פרק הזמן של שלושה שבועות שהגדיר גנץ, חבר הכנסת אמר: "אפשר לצאת פעם אחת ואנו לא טיפוסים של פעילויות נמהרות. אנו נותנים עוד מספר ימים, שלושה שבועות לרה"מ להתעשת. נעשה את מה שצריך. אם נראה שלא מתקבלת תביעתנו, אנו לא מחויבים לשלושה שבועות. אפשר לצאת גם קודם. אני מקווה שתביעותינו בעיקרן תתממשנה. הספירה לאחור החלה, הקפיץ נדרך, אך כמו שאנו מכירים בסרטי מתח - לפעמים הספירה נעצרת. אנו יודעים את המחירים ואני יודע שכך לא נוכל להמשיך".

סייעה בהכנת הכתבה: מיכל קדוש, 103fm