נפתלי בנט פרסם הבוקר (חמישי) ציוץ נרחב אודות מצב המדינה כפי שהוא רואה אותו, מה שעשה לא מעט רעש ברשת ואף גרם לספקולציות לגבי חזרתו של ראש הממשלה לשעבר לפוליטיקה. השר עמיחי שיקלי, שכזכור פרשת מסייעת ימינה של בנט בכהונתו כראש הממשלה, פרסם תגובה לקולגה לשעבר והוא ממש לא עצר את עצמו.

כך נתניהו יהיה המרוויח הגדול מהבחירות בפרלמנט האירופי

כך כתב השר: "היום לפני שלוש שנים הפרת את שבועתך למאות אלפי בוחרים שלא להקים ממשלה עם מי שתומכים בתביעת קציני צה״ל בהאג, שלא להיות שותף לחרם על מפלגת הימין הגדולה ביותר, שלא להקים ממשלה עם מפלגה אסלאמיסטית מסוכנת.

"הפרת גם את השבועה שלא לדרוש את ראשות הממשלה עם פחות מעשרה מנדטים. אחרי שני כטבמ״ים שירה חיזבאללה חתמתם איתו על הסכם כניעה מביש תוך וויתור על גבולנו הימי ומשאבי אנרגיה פוטנציאלים. נכנעת ללחצי הממשל האמריקאי ולמעשה פירקתם את הסכמי אברהם תוך השבת הסוגייה הפלסטינית למרכז הזירה. הכנסתם עשרות אלפי פועלים עזתים ללא שום בקרה ופיקוח ועוד התגאתם בזה.

השר עמיחי שיקלי (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
השר עמיחי שיקלי (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

"נמנעת מסיכול בכירי חמאס מחשש שהממשלה תפורק, לראשונה במבצע צבאי נמנעתם לחלוטין מפגיעה בחמאס מתוך הנחה שהוא שחקן רציונלי שחותר לרגיעה. יש הרבה מה לתקן ולשפר אין ספק. המלחמה הזו היא קשה ומורכבת, תולדה של תהליכי עומק מאוסלו, עבור לנסיגה מלבנון ומגוש קטיף.

"היא מתנהלת תחת לחץ בינלאומי שכמותו לא ידענו מעולם, אבל בוא נהיה ישרים - לו לפיד היה עכשיו ראש ממשלה שנינו יודעים שספק אם הייתה פעולה קרקעית עצימה בעזה, בוודאות לא הייתה פעולה ברפיח וכנראה הייתם צועדים יחד עם בלינקן לאור שקיעה אל הקוראלס של עסקת כניעה. תחסוך מאתנו את פוזת האביר על הסוס הלבן, הונית ושיקרת מאות אלפים והתיישבת אך ורק מכוח סחיטה ורמייה בכיסא ראש הממשלה".

גם איש התקשורת שי גולדשטיין לא התלהב מדבריו של בנט וצייץ: "נפתלי בנט חוזר. איזה כיף. כמה שהוא היה חסר הא? ממשלת השינוי הייתה פיגוע בדמוקרטיה הישראלית. אדם ללא שום תמיכה ציבורית הצליח בעזרת חבורת תאבי שלטון לעקם את הדמוקרטיה ולתפוס את השלטון. אחר כך הוא בנה לעצמו מבצר על חשבוננו. עכשיו הוא חוזר. כאילו חסרות לנו צרות..".