בהמשך לפרסום ב"מעריב" אודות בדיקה שמנהלת יחידת העילית של משטרת ישראל להב 433 בעניין הענקת הדרכון הדיפלומטי ליאיר נתניהו עוד בינואר 2024, הגיש היום (שלישי) עו"ד ראובן בילט, מי שעתר לבג"צ בעניין האמור, התייחסות למחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה ובה ציין כי החליט להתנגד לבקשתה לדחות את מועד הגשת התייחסות המדינה והתייחסותו של נתניהו הבן לעתירה שהגיש בבג"צ. 

לטענתו, הבקשה לדחייה נוספת שלישית במספר, נגועה לכאורה בחוסר תום לב וזאת מאחר שחלפו 104 ימים מאז נדרשו המדינה ויאיר נתניהו להגיב לעתירתו בבג"צ ומאז לא השתנה דבר מבחינת הפרקליטות מחד, אולם מאידך מתנהלים מאחורי הקלעים מהלכים ל"הכשרת השרץ" זאת בשעה שנתניהו הבן מנסה למצוא עבודה בשגרירות במיאמי על מנת שיצטרך לקבל דרכון דיפלומטי ובנוסף מקודם מהלך כפי הידוע למינוי מנכ"ל הליכוד כקונסול ישראל במיאמי מהלך שיוביל לפתרון הסוגיה מצד נתניהו הבן לכאורה. 

יאיר נתניהו יצטרך לשלם על אבטחתו? העתירה החדשה שהוגשה לבג"ץ
חשיפת מעריב: זו העבודה שחיפש יאיר נתניהו במיאמי

בתשובתו מפרט עו"ד בילט כי ביום ה-27 במרץ הורה השופט יצחק עמית למדינה ולנתניהו הבן להגיש את תשובתם לבג"צ עד ליום ה-1 במאי. בתאריך ה-17.4 ביקשו המשיבים לקבל ארכה למועד הגשת התגובה עד ליום ה-30 במאי והוא עצמו הסכים לבקשה. ביום ה-22 במאי הגישו המשיבים בקשה בשנית לארכה עד ה-10 ביולי וזאת לטענתם כי התקיימה ישיבה עם המעורבים והתקבלו התייחסויות הנוגעות לעניין "עם זאת נדרש פרק זמן נוסף לגיבוש עמדתם". 

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

לדברי עו"ד בילט גם לבקשה זו הוא הסכים ובית המשפט אכן אישר את הארכה עד מחר כביכול. אלא שלטענתו, "היום, יום לפני המועד האחרון להגשת תגובת המשיבים , הם שוב מבקשים ארכה באותו נימוק בו התבקשה וניתנה הארכה הקודמת" הפעם עו"ד בילט מתנגד לבקשה ומנמק את עמדתו.

הליכוד (צילום: REUTERS/Yannis Behrakis)
הליכוד (צילום: REUTERS/Yannis Behrakis)

"מאז החלטת בית המשפט הנכבד לפיה על המשיבים להגיש תגובה מקדמית חלפו 104 ימים, די והותר זמן כדי להגיש 'תגובה מקדמית'. הנימוק בבקשה היום זהה לנימוק שניתן לבקשת בקשת הארכה הקודמת , כך שלא קרה שום דבר חדש שמצדיק את הארכה. ברם הנימוק העיקרי להתנגדות העותר לארכה נוספת נעוץ בעניין הבא: העתירה מתייחסת לדרכון הדיפלומטי בו מחזיק המשיב", טען. 

לדבריו, על פי פרסומים בתקשורת הוא למד כי נתניהו הבן פנה לאחרונה לקונסוליה הישראלית במיאמי על מנת שיצורף לצוות הקונסוליה ובכך 'יכשיר' את אחזקתו בדרכון דיפלומטי ובדרך של התחכמות יהפוך למי שזכאי להחזיק בדרכון הדיפלומטי כביכול.

"לא זו אף זו, בתאריך 20.6.24, פורסם כי ראש הממשלה או שר החוץ או שניהם, עומדים למנות את מנכ"ל הליכוד צורי סיסו כקונסול ישראל במיאמי. לא צריך להיות גאון כדי להבין את המתרחש . לאחר הגשת העתירה לבג"צ, מבקש נתניהו הבן להפוך לעובד הקונסוליה במיאמי , וזמן קצר לאחר מכן עומדים למנות את מנכ"ל הליכוד לקונסול במיאמי. מכל המדינות בעולם בהם יש קונסוליה , דווקא במיאמי, מקום בו מתפנה המקום רק באוגוסט 25 , קרי בעוד כשנה. הדברים מדברים בעד עצמם" כותב עו"ד ראובן בילט. 

עו''ד ראובן בילט (צילום: פרטי)
עו''ד ראובן בילט (צילום: פרטי)