מקורות מצריים מסרו הלילה (חמישי) לעיתון הלונדוני ״אל-ערבי אל-ג'דיד״, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מהמצרים שיעבירו מסר להנהגת חמאס ברצועת עזה, לפיו הוא מעוניין בהפסקת אש ארוכת טווח בשל הקדמת הבחירות בישראל לתחילת אפריל.
 
על פי הדיווח, נתניהו תיאר את התקופה הקרובה ״צוואר בקבוק״, והזהיר את חמאס מהסלמה ברצועת עזה וביהודה ושומרון. במסר נאמר, כי הסלמה ברצועת עזה עלולה להביא את ראש הממשלה לצאת למבצע צבאי. בדיווח נאמר עוד, כי נתניהו גם ביקש מהמצרים שיקלו על מעבר תושבי עזה דרך מעבר רפיח כדי לא לספק לחמאס תירוץ להסלים את המצב. 

כזכור, על פי דיווח בעיתון "אל-אחבאר" הלבנוני ביום שני, המודיעין המצרי העביר מסר לארגון חמאס, לפיו בישראל מחויבים להבנות הרגיעה בחודש שעבר לאחר סבב הלחימה וכי אין כוונה להסלים את המצב בדרום.

חמ"ל הפלגים הפלסטיניים החמושים שחרר יום לפני כן הודעה שבה איים כי יגיב בחומרה על "רצח האזרחים הפלסטינים ברצועת עזה". בהודעה מארגוני הטרור נאמר כי "המעשים הנפשעים נגד בני עמנו עברו את הקווים האדומים. ההתנגדות לא תקל ראש עם האויב ולא תעמוד בחיבוק ידיים אל מול הפשעים הללו".

בנימין נתניהו בסיור ביהודה ושומרון. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מבנימין נתניהו בסיור ביהודה ושומרון. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ