המערכת הפוליטית ממשיכה בהתארגנות לקראת הבחירות לכנסת ה-21. היום רשם שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון מפלגה חדשה תחת השם "תל"ם" – תנועה לאומית ממלכתית בהנהגת משה (בוגי) יעלון. יצויין כי משה דיין, שר ביטחון ורמטכ"ל לשעבר, הקים בשנת 1981 מפלגה בשם תל"ם – תנועה להתחדשות ממלכתית, שהתמודדה בבחירות לכנסת העשירית. במפלגתו של יעלון ציינו כי הנושא ידוע, נבדק ואושר אצלם רשם המפלגות וכי ראשי התיבות בשתי המפלגות שונים.

בהודעה שפרסם יעלון עם רישום המפלגה החדשה הוא אמר: "זהו יום חג, יום מרגש של בשורה לאזרחי ישראל, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה עבורי ועבור חברותי וחבריי לדרך". לדבריו, "הקדשתי את כל חיי למען הבטחת קיומה וביטחונה של מדינת ישראל. שרתתי את מדינת ישראל במדי צה״ל ועל ״אזרחי״ בכל זמן, בכל מקום ובכל משימה, לאורך גבולות המדינה ואף הרחק מעבר להם, תמיד בראש הכח, מחיל ועד רמטכ״ל, בתפקידי פיקוד קרביים תמיד בחזיתות העשייה המבצעית של צה״ל ובהמשך כמשנה לראש הממשלה והשר לנושאים אסטרטגיים וכשר הביטחון וחבר הקבינט המדיני ביטחוני".

"חונכתי וחינכתי לקחת אחריות בענווה ולהוביל, לתת דוגמה אישית ולעשות הכל למען הבטחת שלומה וקיומה של ישראל. הגיע הרגע בו אני מתייצב שוב כחיל של המדינה בהנהגת כח פוליטי עצמאי, כדי לקבל את אמון אזרחי ישראל, במטרה להחזיר את ישראל למסילה", הוסיף יעלון.

לדבריו "האתגרים הפנימיים והחיצוניים הניצבים בפנינו מחייבים מנהיגות מחברת ומאחדת, מנהיגות מנוסה ואחראית שמסוגלת לתכנן ולבצע את מה שנחוץ בכל תחומי חיינו כאן ולהגן על זכותנו לחיות כאן בביטחון. הגיע הזמן למנהיגות אחרת! מנהיגות שתוכלו לסמוך עליה".

יעלון הדגיש כי הוא יוצא לדרך בראש מפלגה חדשה "מתוך מחויבות לדורות הבאים, מתוך כבוד לזכרם של חבריי, פקודי ומפקדיי שנפלו במערכות ישראל ומתוך תחושת שליחות עליונה. אני גאה ונחוש לעמוד בראש ״תל״ם - תנועה לאומית ממלכתית״ שטובת המדינה ואזרחיה ורק היא ניצבת לנגד עיניה״.

אתמול פורסם על הצטרפותה של אורלי פרומן שכיהנה בעבר כמנכ״לית משרד התרבות והספורט על הצטרפותה למפלגה החדשה. פרומן תהיה מועמדת ברשימה לכנסת. אתמול היא הודיעה על התפטרותה מתפקיד ראש אגף החינוך בעירית כפר סבא ועל הצטרפותה למפלגת תל"ם. ברשימת המייסדים של מפלגת יעלון נמצא משה מוץ מטלון שכיהן כחבר כנסת מטעם ישראל ביתנו בכנסת ה-18, בעברו יו"ר ארגון נכי צה"ל, וכן הבלוגר אורי הייטנר.

בתקופה האחרונה התפרסמו דיווחים על מגעים על אפשרות של הליכה משותפת לבחירות בין המפלגה בראשות יעלון לבין מפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ.