על רקע כישלון המשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה, ההחלטה על פיזור הכנסת וההליכה לבחירות חדשות ב-17 לספטמבר, השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי (הליכוד) התארח בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM, שם התייחס למעמד המפלגה נוכח כתבי האישום שנמצאים מעל ראשו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, סיפר על התארגנות לבחירות הקרובות ודיבר על התקיפות האחרונות בסוריה.מילה על הפעילות בסוריה?


"המדיניות הישראלית לא השתנתה. אנחנו לא מתערבים במה שקורה בסוריה אבל הגדרנו שלושה קווים אדומים וכשהם נחצים ישראל פועלת בין אם היא מודה בכך או לא. אנחנו מגיבים כשהאיראנים מנסים לבסס תשתיות צבאיות בסוריה. זה נכון שהם לא מפסיקים לנסות להתבסס בסוריה, אך הם לא מצליחים כי ישראל משמידה כל תשתית שהיא מזהה. אנחנו מגיבים לכל תוקפנות סורית, גם אם נעשית בשגגה או באופן מכוון. ואנחנו מגיבים כשחיזבאללה מקים תשתיות שעלולות לפגוע בישראל בעימות עתידי. כל דבר שיכול לפגוע ולהוות איום לישראלים  - אנחנו דואגים שיעלה בלהבות".שמעתי את טראמפ מתעצבן על הבחירות בישראל. היו לו תוכניות ומחשבות גדולות שהוא תכנן לבצע כאן. ישראל טרפה לו את הקלפים.


"הוא קרא לנו להתאפס על עצמנו וטען כי יש גבול למבוכה ולביזיון. אני חושב שהוא דיבר מלבו של כל ישראלי. כל ישראלי מתוסכל מהעובדה שאנחנו נגררים לבחירות מיותרות ויקרות. זה דבר מקומם".אם נתניהו היה מוותר על פיזור הכנסת ומאפשר לגנץ להקים ממשלה, הוא היה מצליח? הייתה קבוצה בליכוד שהייתה מצטרפת אליו?


"לעולם לא. אלו אשליות. בשונה ממפלגות אחרות - הליכוד נותן גיבוי למנהיגים שלנו. מנחם בגין הפסיד שמונה פעמים בבחירות עד שזכה לבסוף. גם שמיר מעולם לא הודח למרות שהפסיד. גם נתניהו שהובס בשנת 2006 בבחירות נותר המנהיג הבלתי מעורער של הליכוד".

יש בליכוד אנשים שרוצים שנתניהו יזוז ממקומו אך לא מבצעים איזשהו אקט פעיל בהקשר הזה. איך הם לא עושים שום דבר בנושא?


"יש כשבעה-שמונה אנשים בליכוד שמרגישים שבעידן אחרי נתניהו יש להם את האפשרות להוביל את הליכוד והמדינה. עם כל הכבוד לאמביציות, הציבור הגדול של מצביעי הליכוד מעדיף אדם שהוכיח את עצמו במשך חמש פעמים כראש ממשלה שמוביל את ישראל להישגים. מרידה על בסיס אמביציה תיגמר בפיאסקו. כמיליון איש הצביעו לנתניהו בבחירות האחרונות. בגלל הגחמות של ליברמן צריך להחליף את נתניהו? יש לנו משימה אחת – להביא רק עוד מנדט אחד כדי להגיע ל-61 מנדטים".מאיזה מקום ליברמן פעל?


"אין לי מושג. אני מכיר את אביגדור ליברמן עשרות שנים. הוא תמיד היה טיפוס חידתי וקשה להיזכר במקרים בהם הוא לא התפטר מהממשלה בשלב כזה או אחר, אך לא העליתי על דעתי שהוא לא יאפשר הקמת ממשלת ימין. זה נשמע דבר מופרך".עודד פורר מישראל ביתנו אמר שאם נתניהו היה משקיע 10% מהזמן בו חיזר אחרי אבי גבאי לשיחה עם החרדים - הייתה לו היום ממשלה. כל השאר זה ספינים, תירוצים ושקרים.


"הסיפור עם גבאי התרחש בימים האחרונים כשהבנו שהפור נפל וליברמן לא מאפשר הקמת ממשלת ימין ונדרשת חלופה. אני דווקא התפלאתי על הנכונות של החרדים לקבל שוב ושוב את הגחמות שהוצגו להם. הם התקפלו באופן מובהק למרות שלליברמן היו רק חמישה מנדטים".אתה חושב שצריך לקבל את איילת שקד לליכוד?


"איילת שקד צריכה לחשוב אם היא רוצה לחזור לליכוד. היא לא עשתה צעד בנושא גם אחרי שהפסידה בבחירות. לנו יש את הרשימה שלנו ואי אפשר לשריין בה אנשים, לראש הממשלה היו שני שריונים שהוא ויתר עליהם כדי לאפשר את כניסתו של כחלון. אין אפשרות חוקית לעשות שינויים".זה לא קשור לעובדה ששרה נתניהו אמרה שהיא לא מוכנה שאיילת שקד לא תהיה בליכוד?


"זה לא קשור. אני חושב שאלו שמועות שווא. הרשימה שלנו עמדה לבחירות לפני חודש וחצי וזכתה באמון עצום. אני מאחל הצלחה לאיילת ולכל אחד אחר במפלגות אחרות".היה צריך לפטר את בנט ושקד?


"לא הייתה שום דרך אחרת. נוצר מצב תקדימי בו היו בחירות, נשארה ממשלה בה השרים הם לא חברי כנסת, שהמפלגות שלהן לא בקואליציה. ובמקביל יש מפלגות שזכו להישג משמעותי בבחירות אך לנציגים שלהן אין ייצוג לא בממשלה ולא בקבינט".לא פיטרתם את אורי אריאל? הוא באותה סיטואציה.


"כי הוא יצא מהחיים הפוליטיים. אין יריבות בינו לבין הליכוד. כשהיה מדובר בשבועות בודדים אפשר היה להשלים עם התופעה המוזרה הזו, אך ברגע שהסתבר שהולכים לבחירות זה היה נדרש".עם כל המשקעים הללו יש סיכוי שנתניהו יצליח להרכיב ממשלה? אני נאנחת כשאני חושבת על הבחירות שיבואו.


"ב-17 לספטמבר כל שצריך לעשות הוא לעמוד עשר דקות בקלפי ולהצביע. אנחנו אלה שנצטרך לעבוד קשה. קרה כאן דבר שהזהרנו מפניו בכל מערכת הבחירות. המוני אזרחים עמלו ביום הבוחר והצביעו בבחירות, כעת הקול שלהם נמחק ובוטל. נקווה שזה לא יקרה שוב".