ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, וביקש ממנו לפתוח את השימוע בעניין תיקיו הפליליים לשידור חי. נתניהו צילם סרטון ואמר כי הוא "רוצה שהכל יישמע", והוסיף: "זאת בקשתי, שידור חי של השימוע, כך נבטיח צדק ואמת". בנימין נתניהו קורא ליועמ"ש לפתוח את השימוע בעניינו לשידור חי. צילום: דוברות הליכוד

"בשבוע הבא יפתח השימוע בענייני. אחרי שלוש שנים של מבול של הדלפות מגמתיות, חלקיות, הגיע הזמן שהציבור ישמע את הכל. גם את הצד שלי, בצורה שלמה ומלאה - ללא מתווכים, ללא צנזורים וללא מעוותים. לכן אני מבקש מהיועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לפתוח את השימוע לשידור חי", אמר נתניהו.

ראש הממשלה נימק את בקשתו ואמר כי "אני חושב שזה הדבר הדרוש וזה מה שעשה השופט מלצר ביחס לדיוני ועדת הבחירות, זה מה שעשה הנשיא ריבלין ביחס לדיונים עם המפלגות, אלה הדברים שנותנים ביטחון לציבור".

נתניהו המשיך: "אתה יודע שהשקיפות נותנת את האמת. הרי בלאו הכי יהיו הדלפות, אנחנו רואים כבר 300 הדלפות בלי שום טיפול ובלי שום חקירה. לכן הפרקטיקה הזאת תימשך. ובכן למה שהציבור יהיה ניזון מדברים חלקיים? אדרבא, הכל שיצא, לא רק שאין לי מה להסתיר - אני רוצה שהכל יישמע. זאת בקשתי, שידור חי של השימוע, כך נבטיח צדק ואמת".