לאחר שבית המשפט ברוסיה דחה את הערעור שהגישו עורכי דינה של נעמה יששכר על עונש 7.5 שנות המאסר שנגזר עליה, פנה יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, דרך מספר צינורות לגורמים שונים ברוסיה, והפעיל את מלוא קשריו הפרטיים כדי לסייע בשחרורה של המטיילת הישראלית, כך נודע הבוקר (שני) למעריב אונליין. ליברמן סירב להגיב לידיעה. מקורביו סיפרו למעריב אונליין כי בעבר ליברמן היה מעורב באופן ישיר בשחרור של מספר ישראלים ברוסיה, גיאורגיה, קזחסטן, רומניה ואף בלוב, כולל סוגיית השבת גופתו של זכריה באומל ז"ל. כל זאת, לדבריהם, תוך כדי מידור של המערכות הרשמיות והתקשורת. 

יש להסביר כי אותם גורמים מתכוונים, בין היתר, לשחרורו של רפאל חדד, צלם ישראלי שנעצר ב-2010 בלוב לאחר שנסע לביקור במדינה כדי לצלם אתרים יהודיים. לאחר שליברמן החל במעורבות בפרשה ויצר קשר עם גורמים בכירים במדינה, הגיעו ישראל ולוב להסכם בנוגע לשחרורו.  

ליברמן. צילום: קובי ריכטר/TPSליברמן. צילום: קובי ריכטר/TPS


עוד אומרים מקורבי ליברמן כי כל ההצהרות הפומביות והרעש התקשורתי, רק מפריעים, לשיטתו של יו"ר ישראל ביתנו, לפעילות בסוגיה "העדינה", כפי שהסבירו, של שחרור אסירים.

כזכור, בראיון מיוחד שהעניק למעריב השגריר ויקטורוב, ופורסם במהלך סוף השבוע האחרון, הוא מתח ביקורת חריפה ולא שגרתית על ההתנהלות של הבכירים הישראלים בפרשת נעמה יששכר. לדברי ויקטורוב, אותם בכירים "התערבו בטון יהיר ושחצן בפרשה". 

כאמור, ביום חמישי האחרון החליט בית המשפט במוסקבה לדחות את ערעורה של יששכר, הכלואה ברוסיה מאז חודש אפריל, לאחר דיון סוער שהתקיים, כאשר היא נכחה במקום ונמצאת בתוך תא זכוכית. כזכור, יששכר נעצרה לאחר שבתיקה נמצאו 9.5 גרם חשיש, ובעקבות כך היא הורשעה ונידונה לשבע וחצי שנות מאסר.