שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים הבוקר (ראשון) הערכת מצב באוגדת עזה, בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר, מפקד אוגדת עזה, תא"ל אליעזר טולדנו, ונציגי מתפ"ש, שב״כ והמל״ל.

"סיימתי כרגע הערכת מצב באוגדת עזה", אמר בנט, "מדינת ישראל אינה חפצה במלחמה מול חמאס בעזה, אבל יש לנו מחויבות לביטחון תושבי הדרום. ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. 

"אנחנו לא נודיע מתי ולא נודיע היכן", הוסיף בנט, "הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין. בפני חמאס עומדת הברירה: לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי, או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא. מעשיהם יקרבון ומעשיהם ירחיקון".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בישיבת הממשלה הבוקר בנוגע לירי הרקטות מרצועת עזה כי "אנו ערוכים לפעולת מחץ נגד אירגוני הטרור בעזה". הוא הוסיף כי "המעשים שלנו חזקים מאד והם וודאי לא הסתיימו".

נתניהו באזהרה לחמאס והג'יהאד האסלאמי: "לא אפרט הכול בתקשורת, אבל אנחנו ערוכים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה"@ZeevKam pic.twitter.com/S2SB68L3cd

— כאן חדשות (@kann_news) February 9, 2020
 

"לא אפרט את כל הפעולות ואת כל התכניות שלנו בתקשורת, אבל אנחנו ערוכים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה", אמר ראש הממשלה לשרים, "אני מציע לג'יהאד האסלמי וגם לחמאס לרענן את זיכרונם".

כזכור, אמש בוצע שיגור משטח רצועת עזה לישראל, והופעלה אזעקת צבע אדום. כמו כן, מספר בלוני נפץ אותרו בשדה חקלאי. בתגובה טנקים של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון חמאס בצפון הרצועה.