ראש הממשלה בנימין נתניהו היה אמור לקיים היום (רביעי) דיון במשרדו בנושא האיסור על נסיעה לאומן בהשתתפות השרים יולי אדלשטיין, אמיר אוחנה, מירי רגב, יעקב ליצמן, אריה דרעי ויו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת יעקב אשר (יהדות התורה), אך החליט לדחות אותה זמן קצר לפני שהייתה אמורה להתחיל. טרם הדיון שנדחה, פרסם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (ימינה) פוסט בו תקף את מבקריו של פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, וכתב: "תנו לו לעבוד". 

"תגידו ממשלת ישראל, אתם אמיתיים?!", תהה סמוטריץ' בפתח דבריו. "‏אחרי חודשים של בלאגן וכישלון טוטאלי שלכם לייצר מדיניות קוהרנטית ואמון ציבורי הבאתם פרויקטור וסוף סוף נראה היה שהעסק מתחיל לעבוד. ‏גבו אותו ותנו לו לעבוד. ‏תפסיקו לתקוף אותו מכל הכיוונים, לקרוא לו להתפטר, לתקוע לו כל הזמן מקלות בגלגלים, ואז לזרוק עליו את הכשלונות שלכם. ‏מה קרה? נבהלתם מזה שנראה היה שהוא מצליח ולוקח לכם את הקרדיט? ‏גם אני לא מרוצה מכמה מההחלטות של גמזו ואולי הייתי פועל אחרת, אבל זה הכי פחות חשוב. אין אחריות ללא סמכות. תנו לא את הסמכות, תיישרו קו, ואז תבחנו את האחריות וההצלחות שלו".

מיקי זוהר קורא לעופר כסיף בוגד. צילום: ערוץ הכנסת

סמוטריץ' התייחס בעיקר לביקורת שהשמיע הבוקר יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, ותקף אותו: "‏‏בזמן שאתה והחברים שלך עסוקים במשחקים פוליטיים של כן או לא בחירות - גמזו עובד קשה במציאות בלתי אפשרית. ‏אתה לא מתבייש לתקוף אותו אישית ובצורה כזו לא עניינית?! אבדה הבושה לחלוטין? ועוד מילה לשליח של נתניהו: מי שהתנגד לאורך כל הדרך להגבלת ההפגנות בבלפור היה נתניהו!! אני הייתי שם בישיבות הממשלה והוא זה שהתנגד לכך. אולי הוא זה שחושש מהתקשורת?! גם עכשיו הוא נמנע מלחתוך ולקבל החלטות, מאפשר לשרים להתכתש עם גמזו, עומד מהצד ומחפש על מי לגלגל את האחריות".

מוקדם יותר אמר ח"כ זוהר בכאן ב': "רוני גמזו לא טיפל בהפגנות בבלפור כי הוא חושש מהתקשורת. הוא צריך להבין שהטיסות לאומן יקרו. נוכל לאפשר לאנשים לממש את הרצון שלהם להאמין כמו שמאפשרים את הרצון להפגין".

פרופ' רוני גמזו בוועידת ה-OECD של מעריב