ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שוחח הבוקר (חמישי) עם ינון מגל ובן כספית ברדיו 103FM ותקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו. "הוא צועד על המשעול שצעדו כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות בדורות האחרונים". ברק התייחס גם לפרשת הצוללות ואמר: "בדרכי החוצה מהמשטרה ליווה אותי קצין משטרה בכיר, אמר לי 'תראה מר ברק אתה מדבר כי אתה חושב שאנחנו שואלים את מה שאנחנו רוצים, כי בחקירה שאלו הרבה שאלות מסביב. אנחנו חוקרים את מה שמתירים לנו לחקור'. ישב עליהם צמוד מאוד היועץ המשפטי לממשלה, ולא נתנו לשאול. לא במקרה העדות של דן הראל היא מזעזעת. הפרשה הזו היא פרשת השחיתות החמורה בישראל, על סף בגידה".

ברק נשאר בראיון על ההדברים של סדי בן שטרית, אחד מאנשי המחאה נגד נתניהו, ועל ההשוואה של נתניהו להיטלר. "אני לא חושב שהוא דיבר על היטלר, אני חושב שהוא דיבר על מה שקורה במדינה אצלנו, על התהליכים שהמדינה עוברת, על ריסוק הדמוקרטיה. הוא דיבר ממר ליבו ואמר את האמת, הוא אמר רק, 'נתניהו תשים לב, אתה עושה בדיוק את הצעדים שהיטלר עשה בהתחלה', אז יכול להיות שבאמת היה יותר טוב אם הוא היה אומר את זה בניסוח שלי שנתניהו צועד בנתיב שבו כל המנהיגים של תנועת פשיסטיות בדורות האחרונים צעדו בהם".

"כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות ב-150 שנה האחרונות הלכו באותו נתיב", אמר ראש הממשלה לשעבר. "אנחנו עושים את זה כי יש עדיין ערך לאמת. נתניהו צועד על המשעול שבו צעדו כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות בדורות האחרונים. זה שיסוי של חלקי הציבור אחד בשני, זה זיהוי עמלקים או היטלרים מבחוץ ובוגדים מבפנים, זה הריסוק של מוסדות המשפט, ריסוק של הפרדת הרשויות, זה פולחן של מנהיגות. נתניהו, הוא זה שמזכיר את היטלר, הוא צריך את 'ההיטלר של היום', הוא צריך את העמלקים, הוא צריך את הבוגדים מבפנים, זאת הייתה הנוסחה הפשיסטית כל השנים. שום דבר לא ייאמן, זה קורה לנגד עינינו. נתניהו זורע פחדים קיומיים כי הוא צריך אותם לצורך הנצחת שליטתו", אמר. 

כאמור, ברק התייחס גם להקמת ועדת הבדיקה בפרשת הצוללות. "זה היה צריך לקרות לפני חצי שנה, טוב שזה קורה היום, אבל עדיין עם סמכויות מאוד מוגבלות. תזכור את השידור של התצהיר של סגן הרמטכ"ל דן הראל. כשזה יתפרסם, תהיה טלטלה עמוקה בציבור. אני משוכנע שבסופו של דבר תהיה ועדת חקירה", אמר. 

נתניהו על אלימות כלפי נשים. צילום: ערוץ כנסת

"אז אני אספר לך בתור אחד שהיה גם כן במשטרה ונתן עדות פתוחה. בדרכי החוצה מהאירוע הזה, ליווה אותי קצין משטרה בכיר, ואמר לי, 'תראה מר ברק, אתה מדבר כאילו אתה חושב שאנחנו שואלים את כל מה שאנחנו רוצים, אנחנו חוקרים את מה שמתירים לנו לחקור'. מסתבר שבחקירה הזאת ישב עליהם צמוד מאוד הייעוץ המשפטי לממשלה ולא נתנו לשאול. לא במקרה העדות של דן הראל היא מזעזעת", סיפר ברק. "הטענה היא שהפרשה הזאת היא פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה, על סף בגידה", הוסיף ראש הממשלה לשעבר. 

בליכוד הגיבו לדברים ותקפו חזרה: "אהוד ברק, ממובילי 'הדגלים השחורים' שהואשם לאחרונה בכך שקיים יחסי מין עם צעירה בתיווך חברו הפדופיל המורשע ג׳פרי אפשטיין, חצה היום את כל הקווים האדומים בכך שהשווה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו - שנבחר באופן דמוקרטי להנהגת המדינה היהודית - לבין הצורר הנאצי אדולף היטלר שרצח 6 מיליון יהודים. 

לאמירותיו המקוממות של אהוד ברק אין שום מקום בשיח, וכל מנהיגי הציבור חייבים לגנותם ובראשם יו״ר האופוזיציה יאיר לפיד, שיחד עם פעילות איראנית ברשתות החברתיות מתדלק את הפגנות ״הדגלים השחורים״.