מפלגת ימינה קראה הבוקר (שני) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפטר לאלתר את שרת התחבורה, מירי רגב, אשר לטענת המפלגה, נושאת באחריות ישירה ל"מחדל בנתב"ג". 

מירי רגב מתעמתת עם ברקוביץ' (צילום: צילום מסך קשת 12)

"אנו קוראים לראש הממשלה נתניהו לפטר לאלתר את שרת התחבורה, מירי רגב, אשר נושאת באחריות ישירה למחדל פירצת נתב"ג שאיפשר כניסת רבבות חולים ומוטציות לישראל ללא כל בדיקה. מי שחוגג את נחיתת החיסונים בנתב"ג, אחראי למחדל הפירצה בנתב"ג. ההחלטה לאפשר את קיום הפירצה בנתב"ג בזמן שמדינת ישראל פנימה מצויה בסגר מתמשך, הביאה להתארכות המגיפה, להזנקת מימדי התחלואה, ולאבידות עצומות בנפש וברכוש. לא ניתן בשלב זה להעריך את מלוא מימדי הנזקים שיצר מחדל פירצת נתב"ג", נמסר מהמפלגה. 

עוד נמסר כי "הפירצה בנתב"ג נשארה פתוחה למרות מאות התרעות וקריאות לעשות זאת בזמן אמת. (כך למשל, כבר ב-29 במרץ 2020, הגיש שר הביטחון דאז נפתלי בנט, תכנית שכללה קיום בדיקות לכל הנכנסים לישראל). אי קיום הבדיקות איפשר כניסה המונית של חולי קורונה לישראל וחדירת המוטציה הבריטית והדרום אפריקאית למדינה. ניהול רציני, כפי שמתקיים במדינות אי אחרות כמו אוסטרליה, טאיוואן וניו זילנד, היה עשוי למנוע גל שני ושלישי בישראל, ובוודאי למנוע את חדירת המוטציות לישראל". 

"לאור זאת, לא ניתן לאפשר את המשך כהונתה של השרה רגב ולו לדקה נוספת. יש להפעיל לאלתר דרישה לקיום בדיקות בטווח זמן של 72 שעות לפני המראה לארץ, וקיום בדיקה עם הנחיתה, תוך שילוח הנוסע לבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית שנייה. יש להדגיש: העברת שרת התחבורה מתפקידה אינה פוטרת את ראש הממשלה נתניהו מאחריות ישירה למחדל הפירצה בנתב"ג", סיימה המפלגה את הודעתה.

מרגב נמסר: ״בהמשך לדבריו של שר הבריאות יולי אדלשטיין וכשרת התחבורה וחברת קבינט הקורונה, אין ספק שמשרדי הבריאות והתחבורה ביקשו חובת בדיקות בנמל התעופה אשר נמנעה על ידי גורמי הייעוץ המשפטי. כידוע, כחלק מאותה חשיבות שראיתי לביצוע הבדיקות, פעלתי להקמה בזמן שיא מכניסתי לתפקיד, מעבדת קורונה בנתב"ג שתאפשר את הבדיקות הנדרשות. לצערנו לאורך כל הדרך גורמי הייעוץ המשפטי אמרו שאין לנו את הסמכות, לחייב את האזרחים לבצע את הבדיקות מה שאילץ אותנו לייצר פתרונות אחרים. אני שמחה שסוף סוף נמצא פתרון משפטי לביצוע הבדיקות, משום שזהו הדבר היחידי שהיה חסר בנוסף להיערכות של נתב״ג על פי התוו הסגול והמעבדה, זאת על מנת לאפשר את מתווה הכניסה והיציאה מהארץ דרך נתב"ג, בצורה מיטבית״.