ראש הממשלה נפתלי בנט, ושרת האנרגיה קארין אלהרר, סיכמו על העלאת יעד צמצום פליטות הפחמן של ישראל, כך שעד שנת 2050 היא תגיע לאיפוס פליטות גזי החממה, לעומת צמצום של 85% בתוכנית המקורית. לצורך עמידה בסיכום זה, תימשך עבודת המטה הנרחבת בתחום, זאת בהמשך להחלטת הממשלה מיולי האחרון (החלטה מס' 171), בה הכירה ממשלת ישראל בחשיבות ההגעה ליעד של אפס פליטת גזי חממה עד מחצית המאה ה-21. 

צעד זה הוא המשך ישיר ל"חבילת האקלים" שאישרה ממשלת ישראל בתחילת השבוע, במסגרתה התקבלו החלטות תקדימיות בעניין הטיפול במשבר האקלים. מרבית המדינות המפותחות בעולם, אשר אחראיות ל-70% מסך הפליטות העולמי, כבר הכריזו שבשנת 2050 הן יגיעו ל-0 פליטות גזי חממה, בהן נמנות ארה"ב, קנדה, צרפת, אוסטרליה, גרמניה, אירלנד ואתיופיה.  

בחודשים האחרונים התבצעה עבודת מטה נרחבת במטרה לגבש תכנית פעולה להגעה ליעד 0 פליטות עד שנת 2050. לצורך כך, נבדקו כ-2,000 תרחישים במודלים שונים ונלקחו בחשבון טכנולוגיות שונות, תחזיות לצריכת אנרגיה ואפשרויות שונות לפיתוח רשת החשמל. ההגעה ליעד תחייב את כלל המשקים - אנרגיה, תחבורה, תעשייה, חקלאות ופסולת - ליישום שורה רחבה של צעדים לצמצום הפליטות.

ראש הממשלה נפתלי בנט, מסר: "משבר האקלים נוגע לחיים של כולנו, וגם לחיי ילדינו ונכדינו. זה בנפשנו, ולכן אנחנו נדרשים לזה במלוא הנחישות. ישראל היא אומת החדשנות, וביכולתה לתרום לעולם מהכישרון ומהיצירתיות שיש רק לנו". עוד אמר בנט כי "עם היעד החדש, ישראל מתייצבת לצד מדינות העולם המפותחות שכבר פועלות להשגת היעד של 0 פליטות, ומאשררת את מחויבותה להסכם פריז ולהסכמות הבינלאומיות בנושא. אנחנו מתגייסים לטובת האתגר העולמי, מייצרים פתרונות טכנולוגיים ונרתמים כדי להשיג יעד חשוב זה".

שרת האנרגיה, קארין אלהר, הוסיפה: "זהו צעד מאתגר, אך מתבקש במאבק של מדינת ישראל במשבר האקלים. אני בטוחה כי השקעה מסיבית בחדשנות, בשינוי הרגלי צריכת אנרגיה ובהסרת החסמים לקידום אנרגיות מתחדשות יצליחו להביא אותנו לאיפוס פליטות גזי חממה עד שנת 2050. ממשלת ישראל מחויבת למאבק במשבר האקלים למען עתיד ילדינו".