עו"ד ציון אמיר התארח היום (שבת) באירוע שבתרבות בכפר יונה, והתייחס לדיווחים על עסקת טיעון מסתמנת בין יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, לבין פרקליטות המדינה.

"האמת, לא האמנתי שהתיק של נתניהו ייגמר בהסדר טיעון, ואני עדיין לא בטוח שהוא ייגמר בהסדר טיעון. המפגש בין שני הקצוות לא פשוט: לנתניהו קשה לו להשלים עם יציאה מהחיים הציבוריים עם אות קלון על מצחו, וליועמ"ש יהיה קשה לעזוב את תפקידו ממש עכשיו עם איזושהי תוצאה שלא מלווה בשוחד ולא בקלון. אז בשביל מה הלכת למשפט מלכתחילה? אז למה טלטלת את הציבור הישראלי מלכתחילה? לי קשה מאוד לראות איך שני הצדדים האלה נפגשים", אמר עו"ד אמיר.

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>> 

אמיר מתח ביקורת על כך שהתיק עשוי להסתיים בהסדר טיעון: "גם אלה שתומכים בו ומבקרים אותו זכאים לפסק דין אמיץ של בית משפט שיאמר את דברו בכל הסוגיות שהציבור נחשף אליהן בשנים האחרונות, על כוחה של המשטרה, הפרקליטות, בית המשפט, יועמ"ש, סמכויות וגדר סמכויות, יחסים בין תקשורת לבין הגופים האלה, יש הדלפות, אין הדלפות. אני כשופט, אם הייתי יושב שם, הייתי קורע את המסך מעל עולם ההונאה והצביעות של כל הנושאים שהזכרתי על קצה המזלג".

על שיקוליו של נתניהו ללכת על עסקה, אמר עו"ד אמיר: "אני לעולם לא יכול להיכנס לשיקולים האישיים והפרטיים של אדם, שאולי כלו כוחותיו. בכל זאת מדובר בגבר בן 72. אמנם הוא איש שעדיין כוחו במותניו, אבל אנשים מתעייפים. זו עוד דוגמה לכך שאין אנשים חזקים כשמולך עומדת מדינת ישראל נגד פלוני, כשהממסד המשפטי עומד נגדך... עם זאת, אדם שהצביע עבורו הרוב היהודי הציוני, להפסיק עכשיו כי נגמרו לך הכוחות, זה השארת חוב גדול לציבור... אם נתניהו יילך לבסוף על הסדר, שלט יבטל אותו ברגע האחרון, כמו שמשה קצב ביטל".