שגריר ישראל ברוסיה אלכסנדר בן צבי זומן היום (ראשון) לשיחת הבהרה על ידי השלטונות המקומיים. זימונו של השגריר מגיע זמן קצר לאחר שברוסיה תקפו את שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, על רקע הצבעת ישראל באו"ם להשעיית רוסיה ממועצת זכויות האדם של הארגון.

בהודעה הרוסית, שפורסמה כבר ביום שישי, נכתב כי "התבטאויותיו של שר החוץ הישראלי גורמות לצער ודחייה. יש ניסיון לנצל את המצב סביב אוקראינה כדי להסיט את תשומת הלב של הקהילה הבינלאומית מאחד הסכסוכים הבלתי פתורים והעתיקים ביותר - הפלסטיני-ישראלי. בניגוד להחלטות רבות של מועצת הביטחון והעצרת הכללית של האו"ם, ממשלת ישראל ממשיכה בכיבוש הבלתי חוקי וב'סיפוח הזוחל' של שטחים פלסטיניים".

.לדבריהם, "למעלה מ-2.5 מיליון פלסטינים בגדה המערבית, חיים כיום במובלעות מפוזרות, מנותקות מהעולם החיצון. רצועת עזה הפכה בעצם ל'כלא פתוח', ששני מיליון תושביו נאלצו לשרוד כמעט 14 שנים בתנאי המצור הימי, האווירי והיבשתי שהטילה ישראל. המהלך של ישראל לשמור על הכיבוש הארוך ביותר בהיסטוריה העולמית שלאחר המלחמה מתבצע תוך שיתוף פעולה ובשתיקה של מדינות המערב ובתמיכתה של ארצות הברית".

עוד קודם לכן, שגריר רוסיה בישראל אנטולי ויקטורוב הגיב לגינויים של בכירים ישראלים כלפי מדינתו, בהם שר החוץ יאיר לפיד שאמר השבוע כי רוסיה מבצעת פשעי מלחמה באוקראינה. בריאיון לערוץ 11 אמר: "האשמות חמורות כאלה מצריכות הוכחה". 

עוד העביר ויקטורוב מסר לבכירים הישראלים שבחרו לגנות את מדינתו. "הייתי רוצה שהם יבדקו יותר לעומק ובזהירות את כל המידע", הסביר.