דוברת הבית הלבן עוררה סערה לאחר שאמרה כי "איראן קרובה מאי פעם לפצצה והמדינה תחזיק בנשק גרעיני כבר בשבועות הקרובים". ח"כ רם בן ברק, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, שוחח על כך הבוקר (חמישי) עם ניסים משעל וגיא פלג, בתוכניתם ב-103FM, והבהיר את התמונה בנוגע להתכוננות של איראן בנושא הגרעין. 

בפתח דבריו אמר: "האיראנים לא היו מחויבים להסכם מאז תקופתו של דונלד טראמפ, הם עושים את זה גם כיום. במידה ולא יהיה משהו שיעצור אותם, יש להם יכולת להתקדם וכרגע אין להם שום מגבלות". 

לדבריו, "להסכם על כל חסרונותיו, יש לו גם יתרון. הוא עוצר את ההתקדמות שלהם בהיעדר הסכם או אלטרנטיבה אחרת, האיראנים מתקדמים, והם יכולים להגיע לצבירה של כמות אורניום מאושר שתספיק לפצצה". 

יחד עם זאת, הדגיש ח"כ בן ברק כי פצצה גרעינית לא תהיה מוכנה בקרוב: "הייתה חוסר הבנה והמרחק לנשק גרעיני הוא יותר גדול. אתה צריך לבנות את המתקן הגרעיני ואת יכולת השיגור, לא מדובר במספר שבועות, מה שהיא (הדוברת) התכוונה אליו, הוא שיהיה לאיראנים מספיק חומר במאגרים ואז הם יוכלו להתחיל לייצר". 

על מאמצי ישראל למנוע מאיראן להשיג את הפצצה הגרעינית, אמר: "אנחנו הופכים שמיים וארץ. אנחנו עסוקים מאוד בלשכנע את כל מי שצריך, בסכנה שיש בעניין הזה ובמקביל אנחנו גם מכינים את עצמנו לאפשרות שאם חס וחלילה נצטרך לעשות דברים אחרים אז נעשה אותם". 



עוד אמר בהקשר זה: "צריך להבין שברגע שטראמפ יצא מההסכם ולא בא משהו אחר במקום אותו הסכם אז הם הגיעו למה שהם
הגיעו. יש פה קצת רפיסות בינלאומית בהקשר של לתת לאיראנים להתקדם. המצב היום הוא שהם באמת מאוד התקדמו בנושא ההעשרה". 

כשנשאל האם ישראל יכולה לבדה למנוע מאיראן נשק גרעיני, השיב ח"כ בן ברק: "לישראל יש יכולות גדולות, מגוונות ואני חושב שרואים אותן כמעט בכל יום. אם היא תחליט שצריך לעשות מעשה כזה או אחר היא תעשה אותו. תסתכל עכשיו על האירועים באוקראינה, אתה רואה מה קורה. כשמעצמה שמחזיקה יכולת גרעינית ומחליטה לעשות משהו ואיך העולם מגיב לאותו מעשה. אתה מבין שמדינה שיש לה נשק גרעיני יכולה לעשות כל מה שהיא רוצה ויש לה תעודת ביטוח שאם היא תהיה מספיק משוגעת אף אחד לא יעז לתקוף אותה, כי לך תדע מה היא תעשה".

ח"כ בן ברק סיכם את דבריו ואמר: "אנחנו מדינת ישראל, במיוחד ביום הזה ביום השואה, חוזרים ואומרים - לא נאפשר לאיראן להחזיק נשק
גרעיני, בוודאי לא כשהם אומרים בגלוי שמטרתם השמדת ישראל".

כשנשאל על הקו האדום מבחינת ישראל, הבהיר: "אני לא רוצה לקבוע קווים אדומים, אנחנו עוקבים אחרי מה שקורה שם וכשנראה שזה מתחיל לסכן אותנו, כנראה שנצטרך להתחיל לעשות פעולות אחרות".