ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי הוא מתכוון לשנות את מדיניות החזקת הנשק במדינה בעקבות ההתחממות הביטחונית ולקדם זירוז רישיון ותקצוב אלפי נשקים לאזרחים. יו"ר הוועדה לביטחון פנים לשעבר, חברת הכנסת מירב בן ארי, כתבה בחשבון הטוויטר שלה בתגובה כי "צריך לעשות רפורמה בתבחינים. יש כבר הצעה שהחלה אצל אוחנה, עברה שינויים אצל בר-לב וכעת מוכנה לדיון בוועדת ביטחון הפנים כשתקום יום אחד. דיון בשינוי תבחינים מצריך ייעוץ משפטי ודיון ציבורי כי יש לו השפעות משמעותיות על החברה כולה. עד היום לא שמעתי מה המדיניות של השר בכלל". היום (שני) היא שוחחה עם ענת דוידוב בתוכנית "איפה הכסף" ב-103FM והתייחסה לדברים.

"צריך להגיד שההצעה הזו מתגלגלת כבר תקופה ארוכה", אמרה חברת הכנסת. "כל שר בעצם גיבש את המדיניות שלו. אוחנה לצורך העניין רצה להרחיב, בר לב הרחיב במקום מסוים צמצם במקום שני. כאן רצינו להרחיב, איפה רצינו לצמצם? זה לאנשים מבוגרים מעל גיל 70 ולא עושים בדיקות כשירות מספיקות. מקומות שבהם יש סכנה או שאנחנו חוששים משיקול דעת לא ראוי במקרה שצריך לשלוף נשק".

עוד אמרה, כי "הסכנה היום היא שלא מפזרים כלי נשק בלי בדיקה של קריטריונים, מאידך צריך לתת אפשרות לקצר בירוקרטיה. היום האגף אמנם מקצועי ויעיל אבל קטן. לכן גם אנשים שראויים לא מקבלים את הנשק בכלל, ופה הממשלה חייבת להתערב. רוצים לקצר תהליכים? לתת למי שמתאים? בבקשה, תגדילו את האגף. זה לא דבר של יום יומיים, ותביאו את זה לוועדה לביטחון פנים, ותעשו דיון אמיתי למי אתם מגדילים ואיפה אתם מצמצמים".

כאשר נשאלה האם כעת ישנו סיכוי שכמעט כל אחד שירצה להחזיק בנשק יקבל נשק, השיבה: "לא. חד משמעית זה לא הולך לכיוון הזה. אנחנו מדינת חוק, פה זה לא ארה"ב בכל מה שקשור להתנהלות מול נשק. זה לא עובד ככה. גם צריך לזכור, שבסוף הנשים, לפחות במגזר היהודי שנרצחות, נרצחות מהנשק של הבעל. צריך לקיים כאן דיון, אבל גם אפשר לקחת נשק מאנשים שכבר לא יכולים להחזיק נשק. צריך דיון אמיתי בתוך הכנסת. לא נראה לי שמה שיהיה עכשיו זה יהיה הצפה של הארץ כי עדיין זו מדינת חוק".

לסיום אמרה בן ארי, כי "צריך לשנות את החוק, לקיים דיון ציבורי ולשמוע את כולם. זה לא חד משמעית לפי הגיל, ממש לא, אלא מה שאנחנו מתכוונים לעשות, אני מאוד מקווה שיתקיים דיון. אגב לפעמים יכול להיות בן אדם בן 70 בכושר מצוין. את לא יודעת מה המדיניות שלו, אני יודעת להגיד על אוחנה, על בר-לב, את לא יודעת מה המדיניות. הוא זרק משפט, אני מאוד מקווה שהצוות שלו כבר עובד על להביא תבחינים שונים ולהגדיל את האגף. להגדיל את האגף בכל מקרה צריך. כרגע המשרד נמצא בפקק רציני. אנשים שצריכים לקבל ולא מקבלים, בואו נתחיל מזה - לשחרר את הפקק. זה לא פחות חשוב בעיניי".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו, 103fm