"על מדרגות הרבנות": השיר של להקת הכל עובר חביבי הפך לנושא המרכזי אצל שני בני זוג שניהלו מאבק עיקש שנמשך שנתיים כדי להיפרד. אחרי שחילקו ביניהם לא מעט מיליוני שקלים, הם הגיעו לטקס שבו אמור היה להימסר הגט, אבל מה שקרה רגע לפני הפתיע את כל הצדדים.

בני הזוג מתגוררים במרכז הארץ. הבעל עובד בעסקי הצורפות ומייבא יהלומים לישראל, האישה מרצה לכלכלה באחת האוניברסיטאות. יחד צברו לאורך 17 שנות הנישואים שלהם כמה מיליוני שקלים, ובבעלותם הייתה וילה יקרה על חוף הים בהרצליה. מריבות אין ספור גרמו לזוג לפתוח בהליך גירושין. "אני לא בוגד בה והיא לא בוגדת בי, פשוט כל בוקר שאנחנו פותחים את העיניים זו מריבה", סיפר בשעתו הבעל לעורכת הדין שרין סולן.

שרין סולן (צילום: יח''צ)שרין סולן (צילום: יח''צ)

עו"ד סולן ציינה כי אחרי דיונים של שנתיים והתערבות של מומחים הם הגיעו להבנות לגבי חלוקת הרכוש וגובה המזונות. כל אחד אמור היה ללכת לדרכו, אבל הסיכום הזה, לטענת האישה, הושג על רקע ההבנה שהגירושין הם לא תוצאה של בגידה. בעימות החדש שנוצר מספרת האישה כי בדרכם ליום המיוחד שישים קץ לנישואין פגש הבעל על מדרגות הרבנות בחברת ילדות שלו. השיחה ביניהם נמשכה 10 דקות.

"הם הסתודדו והיה ברור שיש ביניהם משהו", אמרה האישה. בשלב הזה, ביקשה האישה פסק זמן והדיון בבית הדין הרבני שבו אמורה היתה לקבל את הגט, נדחה. "אני צריכה לעשות חושבים", אמרה והדיינים נתנו ארכה של 30 ימים. במהלך הארכה, שכרה האישה בלש שלדבריה קבע כי הרומן בין הבעל ל"חברת הילדות" שלו, החל לפני כמה חודשים בעודם נישואים והמפגש על מדרגות הרבנות לא היה מקרי. "המאהבת עמדה להינשא בשנית וביטלה", קבעה האישה.

עכשיו מבקשת האישה לפתוח מחדש את ההסכם הכספי. עו"ד סולן טוענת שההסכם בין בני הזוג לא מבוסס על התחייבות בכתב שלא תהיה או היתה בגידה. עם זאת מכחיש הבעל כי בגד באשתו והמפגש לדבריו היה אקראי לחלוטין.