ילדה מפלורידה, בסך הכל בת 11, הצליחה לשבור את שיא גינס העולמי במתמטיקה, לאחר שפתרה בעיית כפל בת 12 ספרות, ללא מחשבון, עט או נייר. סאנה הירמת', שאובחנה בגיל שנתיים עם אוטיזם, החלה לגלות עם השנים כישרון יוצא דופן למספרים. "הצגנו בפניה את רעיון הכפל בפעם הראשונה והיא מיד הצליחה", סיפרה אמה, פרייה הירמת'. 

סאנה ואמה פותרות תרגילי מתמטיקה  (צילום: Guinness World Records)סאנה ואמה פותרות תרגילי מתמטיקה (צילום: Guinness World Records)

לעומת זאת, המצב לא תמיד היה כך. לדברי אביה של סאנה, אודיי, לפני שבתו עברה ללמוד בצורה אקסטרנית היא נכשלה בבית הספר במקצוע. "במבחן במתמטיקה נתנו לה עיפרון ונייר ואמרו לה לכתוב את המספרים, אך לא הצליחה בגלל בעיה מוטורית". אחרי בדיקה ומעקב אחר קצב הלמידה של סאנה, הוריה כבר הבינו שמדובר במקרה לא שגרתי. 

בשלב מסוים, רופא הילדים של סאנה התרשם עד כדי כך מהמיומנות המרשימה שלה והמליץ להוריה לבדוק האם המתנה של בתם יכולה לשבור שיא גינס. במבחן, בת ה-11 קיבלה תרגיל כפל בעל 12 ספרות, אותו היא השלימה בקלות תוך עשר דקות בלבד. כמו כן, דווח כי בזמן בחירת המספרים סאנה לא הורשתה להיות בחדר והיא הובאה למקום כשעיניה מכוסות.