אשליה אופטית מתעתעת, חושפת כיצד המוח שלכם יכול לשנות את הצבעים שאתם רואים מעצמו - למרות שהצבע כלל לא משתנה.

יותר מסובך ממה שחשבתם: כמה פרצופים אתם רואים בתמונה הזו?
בדיקת ראייה: מבחינים בדמויות הנסתרות באשליה האופטית הזו?
הצבע שתראו קודם באשליה הזו יחשוף את סוג האישיות שלכם

הפסיכולוג והאמן היפני Akiyoshi Kitaoka, יצר את האשליה הבאה כדי להציג כיצד אובייקטים שנמצאים בתנועה, יכולים להערים על המוח שלנו. הוא פרסם את הסרטון הקצר בעבר והוא צף לאחרונה מחדש במדיה החברתית טוויטר.

בפוסט נכתב: "נראה כי המרובע נע ומשנה את צבעו, אך צבעו קבוע ולא משתנה". הצופים נטו לראות את צבע הצורה משתנה מאפור לוורוד. עם זאת, התנועה של המרובע וצבעי הרקע הם אלה שגורמים למוח שלנו לראות את שינוי הצבעים, למרות שהמרובע נשאר באותו הצבע.

"אתם עלולים להביט באשליה הזו ולחשוב שמשהו בראייה שלכם לא תקין, זה קרה לי בפעם הראשונה שראיתי את הסרטון. אבל אתם יכולים להיות רגועים. אתם בסדר גמור. האשליה האופטית הזו בסך הכל מוכיחה שהתפיסה שלנו לגבי צבע אינה מוחלטת", כתב היוצר.

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>> 

המרובע - זה צבעו הקבוע שנראה לנו כמשתנה תוך כדי תנועה (צילום: צילום מתוך טוויטר)המרובע - זה צבעו הקבוע שנראה לנו כמשתנה תוך כדי תנועה (צילום: צילום מתוך טוויטר)

המוח שלנו נעזר בצבעים שמסביב כדי להניח הנחה לגבי צבעו של האובייקט הנע. בנוסף, המוח מסנן פרטים נוספים כמו צבע האור, וזאת מבלי שנדע. הדבר יכול להוביל לכך שאנשים שונים יראו צבעים שונים.