מלחמת חרבות ברזל: אילון לוי, דובר הממשלה, הפך בשבוע שעבר לוויראלי כשריאיון עמו בסקיי ניוז הופץ ברשת. בסרטון, נראה לוי המום כשהמגישה שאלה אותו האם ישראל מזלזלת בחיי אדם, כשהיא משחררת שלושה אסירים פלסטינים תמורת כל חטוף ישראלי.

מי הבוס במזרח התיכון? הקרב בין קטר למצרים מגיע לנקודת רתיחה
בוקר ראשון בבית: צפו בתמונות הראשונות מהמפגש המרגש של החטופים ומשפחותיהם 

בשיחה עם אודי סגל וענת דוידוב הבוקר (ראשון) הגיב על הרגע בו התקשה להאמין למשמע אוזניו: "אנחנו מדברים על כתבת ותיקה, ואני חושב שמה שאנחנו רואים פה מדגיש את אחד האתגרים המרכזיים של ההסברה. השאלה היא איך אנשים מסדרים את המידע בראש. אם ישראל היא תמיד הצד התוקפני והפלסטינים תמיד אומללים, הם מפרשים את המידע דרך המשקפיים הללו".

"חשוב להזכיר שיש המון אנשים טובים, כולל כתבים, שמבינים לגמרי את המצב שאנו נמצאים בו ומבינים מה קרה בשבעה באוקטובר", סייג. "שלשום עזרתי להגיש תוכנית רדיו בלונדון, חצי שעה קיבלתי שיחות טלפון מהמאזינים. בשאלה אחת של מאזינה יצא לי עשן מהאוזניים - היא מתחילה לומר לי שכל סיפורי הזוועות פוברקו. אני לא עניתי לה, נתתי למגיש לענות, כי ידעתי שהוא ראה את סרט הזוועות. ביקשתי ממנו לתאר מה שהוא ראה".

על במאבק של ישראל על דעת הקהל הבינלאומית, אמר לוי: "המדינה נותנת פייט, אני חלק ממערך ההסברה, יד ימין יודעת מה יד שמאל עושה. מהיום הראשון, ראינו כמה אנשים דווקא בשמאל התאכזבו מהתגובה של החברים הפרוגרסיביים שלהם בעולם. 

"אנחנו מתמודדים עם בעיה מאוד משמעותית. זה גם עניין של מספרים, אנחנו סך הכל 16 מיליון יהודים, לא כולם בעדנו, אל מול הרבה יותר שונאי ישראל שיודעים להפחיד אנשים. רואים את ההפגנות בחו"ל. אנחנו חייבים להמשיך להציג את האמת".