מלחמת חרבות ברזל: שטפן זייברט, שגריר גרמניה בישראל, התראיין היום (רביעי) לחדשות 12 ואמר, כי: "גרמניה תשקול כל החלטה על מכירת נשק לישראל". בנוסף, זייברט אמר, כי: "מבצע צבאי ברפיח כמעט בלתי מתקבל על הדעת מבחינתנו".

נתניהו במסר לביידן: "אי אפשר להשלים את הניצחון בלי כניסה לרפיח"
מהומה במשכן: מפגינים ניסו לפרוץ למתחם הכנסת ונבלמו | צפו בתיעוד

כזכור, שרת החוץ הקנדית, מלאני ג'ולי, הודיעה אמש שממשלת קנדה תפסיק לייצא נשק לישראל. זאת, למרות ההצעה שעברה לפני כיומיים בבית הנבחרים שסברה שקריאה לפעולה כזו אינה מחייבת.

"זה דבר אמיתי", אמרה ג'ולי לאחר שרוב חברי הפרלמנט והקבינט הליברליים הצביעו בעד ההצעה המתוקנת של המפלגה הדמוקרטית החדשה, ה-NDP, שלטענת מספר ארגונים יהודיים פוגעת בזכותה של ישראל להגן על עצמה מפני ארגון הטרור חמאס.

בנימין נתניהו על המלחמה בעזה (צילום: עומר מירון / לע״מ)

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר בתגובה להחלטת ממשלת קנדה על עצירת ייצוא נשק לישראל, כי "מצער שממשלת קנדה נוקטת בצעד שמערער על זכותה של ישראל להגנה עצמית מול מרצחי החמאס שביצעו פשעים נוראיים נגד האנושות ונגד אזרחים ישראלים חפים מפשע וביניהם זקנים, נשים וילדים. ההיסטוריה תשפוט לחומרה את צעדה הנוכחי של ממשלת קנדה. מדינת ישראל תמשיך להילחם עד להשמדת חמאס והשבת כל החטופות והחטופים הביתה".

ראש האופוזיציה ויו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד כתב בחשבון ה-X שלו כי "החלטתה של קנדה להשעות את אספקת הנשק לישראל שגויה, מזיקה ומסוכנת. ישראל מנהלת מלחמה נגד ארגון טרור קיצוני ואכזר והקנדים פשוט לא מבינים מה קורה פה באמת. זה אינו משנה את העובדה שאנחנו חוזים בהתרסקות של יחסי החוץ של ישראל בגלל ממשלה רעה ורשלנית שמנהלת את זה איום ונורא".