חברת החדשות דיווחה הערב (ראשון) כי הונדורס וישראל נמצאות במגעים מתקדמים וממשיים להעברת השגרירות לירושלים. על פי הדיווח, יש כבר מבנה מוכן בבירה, אולם להונדורס ולנשיאה חואן אורלנדו ארננדס יש רשימת דרישות שהוצגה היום למנכ"ל משרד החוץ יובל רותם ולסגנית השר ציפי חוטובלי.נשיא הונדורס שיגר באופן חשאי משלחת בכירים לישראל, המורכבת מהיועץ לענייני נשיאות, שני שרי חוץ לשעבר וסגן שר חוץ, וזאת בעקבות שיחה שקיים השבוע עם רה"מ נתניהו בעניין העברת השגרירות. אותה משלחת הציבה "תג מחיר" לביצוע ההחלטה להעביר את השגרירות לבירה, ביניהן פתיחת נציגות ישראלית בהונדורס, העמקת שיתוף הפעולה הכלכלי, סיוע בתחום הסייבר והלוחמה בפשיעה ושיגור מומחים ישראלים לסיוע בתחום המים והחקלאות. יש לציין, כי בעבר הייתה שגרירות בהונדורס, אולם היא נסגרה בסוף שנות ה-90 עקב קיצוצים.


אולם, לצד דרישות "קטנות" אלו, טוענים גורמים במשרד החוץ כי הונדורס מבקשה למעשה עוגן ודלת לממשל הנשיא טראמפ בארצות הברית, שהכיר בירושלים כבירת ישראל והעביר אליה את השגרירות האמריקנית.. 

רה"מ נתניהו צפוי להמריא לברזיל להשבעת הנשיא בולסונארו, ובלשכתו מנסים כעת לתאם פגישה גם עם נשיא הונדורס שיגיע לברזיליה, אולי אפילו לצורך הכרזה משותפת על סיכום היסטורי בין המדינות. 
 

תגובת משרד החוץ: "מדובר בתהליך מתמשך שטרם הגיע להבשלה. אכן היה כאן צוות מטעם הונדורס שיחזור למדינתו, ואז יחליטו כיצד להתקדם מכאן והלאה". בלשכת רה"מ לא מסרו תגובה לפרסום.