סופת הטייפון "פאבוק" המאיימת לפגוע בחופיה הדרומיים של תאילנד צפויה להביא עימה הרס רב, ומדינות רבות ברחבי העולם מפרסמות אזהרות לאזרחיהן הנופשים במקום. יניב אדרי, תייר ישראלי שנמצא בתאילנד סיפר לענת דוידוב ב-103FM כי: "אנחנו סך הכל בסדר אבל לעומת הימים האחרונים יש כאן טירוף. כולם בסופרים מנסים להשיג מזון ומים ולוקחים מה שהם יכולים. כיסחו את כל המדפים, המסעדות סגורות, הכל סגור".

אדרי הוסיף: "אין בקבוקי מים או בקבוקי שתייה ובטח שלא לחם. אנשים לקחו מה שהם יכולים לקחת בטייק אוואי 
מהמסעדות. כולם רצים עם התיקים ונרטבים בגשם וגם המוניות היסטריה. החל משעות הצהריים הכל החל להיות כאן מאוד לחוץ".

הטייפון כבר התחיל והוא הולך ומתגבר. מה מרגישים?
"הדבר היחיד שמרגישים זה גשמים חזקים ורוחות. מתארים בחדשות שעומדים להיות גלים בגובה של שבעה מטרים. רוב הישראלים שאני ראיתי שוהים בבתי המלון הנמצאים ממש על יד הים. הם צריכים לעלות למעלה אך אני לא יודע מה חלקם עוד יעשו. ראינו צעירים שלקחו את המזוודות ונסעו לכיוון שדה התעופה מתוך תקווה לתפוס טיסה. גם אנחנו חשבנו על האופציה הזאת אך הטיסות מלאות עד אפס מקום. ממה ששמעתי פה במלון, טיסות בוטלו".

 

מתי הסערה צפויה להיות בשיאה?
"על פי הדיווחים בשתיים בלילה יהיה שיא הסערה. מתארים כאן סופה שלא הייתה מאה שנה. אני לא יודע למה לצפות. אנחנו שוהים בקומה הגבוהה ביותר במלון ואני רוצה להאמין שאנחנו בטוחים".

יהיה אפשר לישון בלילה או שעומדים ומתפללים ששום דבר לא יקרה?
"ככל הנראה עומדים ומתפללים ששום דבר לא יקרה. אנחנו לא רגילים לדברים כאלה. מדברים על הסופה הזאת כבר שבוע אך זה התחיל ממש היום. נכון לאתמול 90% מהאנשים שאני רואה ברחובות הם ישראלים".

אתה בקשר עם ישראלים נוספים?
"כמובן. חלק הזמנו אלינו לוילה במלון. אני מאמין שכמה עוד יגיעו".

נהרס לכם הטיול או שאתה אופטימי?
"אני לא תרמילאי. באתי לנוח. כל עוד אני בחדר אני בסדר. הדיבור על הטייפון הופך את זה למלחיץ".