שר התקשורת והטכנולוגיה של איראן, מוחמד ג'וואד אזרי-ג'המרי, אמר הבוקר (שלישי) כי "השלב השלישי של שיגור הלוויין 'פיאם' נכשל". בפרסום בדף הפייסבוק שלו הוסיף השר האיראני, כי "הגעתי לפנות בוקר עם שרי תקשורת וטכנולוגיה בממשלות ה-8 עד ה-12 לבסיס הלוויין האימאם חומייני. אנחנו נשגר לחלל לוויין נוסף בשם 'דוסטי' (ידידות בפרסית)".
אתמול פורסמו תמונות לוויין שצולמו ב-11 בינואר ומראות כי איראן נמצאת בשלב היערכות מתקדם לקראת שיגור שני לוויינים חדשים לחלל. הצילומים, שפורסמו בדוח מודיעין של חברת ISI, מראים את ההיערכות במרכז החלל בסמנאן על שם ח'ומייני במדינה. להערכת החברה, הטיל שיישא את הלוויין כבר נמצא באתר ההרכבה, ועליו ועל המשגר מבוצעות בדיקות טכניות. 
כמו כן, נראה שאתר השיגור עצמו כבר ערוך לקליטת הטיל והמשגר, אליו יועברו מאתר ההרכבה. בתמונות נראים כלי רכב, ככל הנראה של אנשי צוות ומהנדסים, שהגיעו לאתר השיגור הראשי ואתר ההרכבה בימים האחרונים. המהנדסים ככל הנראה לוקחים חלק בהכנת הטיל והמשגר לקראת השיגור.  

כזכור, איראן הגדילה באופן משמעותי את מספר ניסויי הטילים הבליסטיים שלה במהלך השנה האחרונה, כך לפי דיווח בחודש דצמבר בעיתון הגרמני "וולט". שיגורי הטילים, שיכולים להגיע לאירופה, מהווים הפרה בוטה של הסכם הגרעין. מדוח של שירותי מודיעין מערביים, שהגיע לידי העיתון הגרמני, עולה כי משטר האייתוללות הרחיב באופן משמעותי את היקף ניסויי הטילים הבליסטיים.