נשיא איראן רוחאני התייחס הבוקר (שלישי) לאפשרות לקיום פסגה בינו לנשיא האמריקאי דונלד טראמפ ואמר כי "במידה וארצות הברית לא תסיר את הסנקציות על טהרן, לא יהיה שינוי בסטטוס קוו. עוד הוסיף רוחאני כי טהראן "מעולם לא שאפה להשיג נשק גרעיני". "על ארצות הברית להסיר את כל הסנקציות הלא חוקיות כצעד ראשון", ציין הנשיא האיראני, "אנחנו אנשים שמעניינים לדבר, אך ארה"ב חייבת לפעול קודם ולהסיר את הסנקציות. טהרן תמשיך לסגת מהתחייבויותיה במידה והן לא יוסרו".כזכור, עם סיום ועידת G7 בביאריץ, צרפת, הטיל אתמול נשיא צרפת עמנואל מקרון פצצה כאשר הכריז על מגעים לקיום פגישת פסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לעמיתו האיראני חסן רוחאני. במסיבת עיתונאים משותפת עם טראמפ הודיע מקרון כי הוא פועל לקיים בשבועות הקרובים את הפגישה בין שני המנהיגים. לדבריו, הוא קיבל תגובות מעודדות משני הצדדים. רוחאני הצהיר כי הוא מוכן לפגישה כזו אם האינטרסים האיראניים מחייבים זאת, ואילו טראמפ אמר - ועל כך הוא חזר במסיבת העיתונאים - כי "בנסיבות מסוימות, וכשהתנאים יבשילו, אני מוכן לפגוש את רוחאני".
 
עם זאת, טראמפ הוסיף כי יש לשאת ולתת על הסכם חדש עם איראן, שעשוי לאפשר לה למכור נפט וגם לקבל אשראי שהאוכלוסייה זקוקה לו בגלל המצב הכלכלי החמור במדינה. הוא אף החמיא לעמיתו האיראני ואמר: "הוא יודע לנהל מו"מ". לדברי טראמפ, מקרון עדכן אותו על שיחותיו עם איראן ועל ביקור שר החוץ מוחמד ג'וואד זריף בפסגה, אולם הבהיר שהדברים לא נעשו בשליחותו. "אמרתי למקרון, אתה לא צריך את האישור שלי, אתה רוצה לפגוש אותו, פגוש אותו", ציין.
 
עוד אמר טראמפ שאיראן היום איננה אותה המדינה שהייתה לפני שנתיים וחצי, אז הייתה לדבריו האומה המובילה בטרור העולמי. מקרון הוסיף שיצלצל בשעות הקרובות לנשיא רוחאני וימשיך במגעים כדי לאפשר את הפגישה. לא ברור אם תהיה זו פגישה של שני המנהיגים בלבד או שמא בהשתתפות מנהיגים ממדינות אחרות. ההערכה היא שאם תתקיים היא תיערך בעצרת האו"ם בניו יורק, שאליה אמור רוחאני להגיע ממילא.
 
בתוך כך, פסגת ה־G7 אישרה מענק בסך 20 מיליון דולר לברזיל כדי להתמודד עם השריפות ביערות האמזונס. ואולם מקרון לא הצליח להעביר החלטה שתכתיב לנשיא ברזיל ז'איר בולסונארו כיצד לטפל בייעור מחדש. שר החוץ של צרפת ז'אן־איב לה דריאן התלוצץ בשיחה עם "מעריב": "כל מה שהצלחנו עד כה הוא לפתוח קו תעופה ישיר בין טהרן לביאריץ".