יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, הדמוקרטית ננסי פלוסי אמרה בראיום שהעניקה הערב (שישי) לרשת MSNBC כי הנשיא דונלד טראמפ "לא התיר ברירה" אלא לפתוח בהליך הדחה נגדו בשל פרשת "אוקראינה גייט". מדובר בראיון הראשון שפלוסי מעניקה, מאז ההכרזה הדרמטית על פתיחה בהליך הדחה נגד הנשיא. כאמור במהלך הראיון היא טענה כי "החקירה נגד טראמפ נדרשת על מנת להגן על חוקת ארצות הברית", והוסיפה כי הנשיא "מסכן את הביטחון הלאומי" ואת "אמינות הבחירות" במדינה.
"אין לנו שום סיבה לשמוח", הוסיפה פלוסי, "זהו זמן עצוב מאוד למדינה שלנו". יו"ר בית הנבחרים הדגישה כי החקירה נגד טראמפ תתקדם ב"מהירות" כדבריה, אך לא בחופזה. פלוסי הזכירה בדרך אגב כי היא חושדת שלרוסיה "יש יד בזה", אך לא פירטה מעבר לכך. יו"ר בית הנבחרים מנעה עד כה פתיחה של הליך הדחה נגד טראמפ בפרשות הקודמות שבהן היה מעורב, אך כעת היא ורוב הדמוקרטים בבית הנבחרים תומכים בכך. על פי הדיווחים בארצות הברית, 222 דמוקרטים בבית הנבחרים (מתוך 235 בסך הכל) וכן מחוקק עצמאי אחד, תומכים בהליך ההדחה. מדובר ביותר ממחצית חברי בית הנבחרים, שבו 435 נציגים.
בתוך כך, דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב אמר בתדרוך לעיתונים כי הוא מקווה ש"ארצות הברית לא תשחרר את תמלולי השיחות של טראמפ ופוטין, כפי שקרה עם השיחה שקיים עם המנהיג האוקראיני". הוא הסביר: "אנחנו מקווים שהדברים לא יגיעו למצב הזה ביחסים הבילטראליים שלנו, שבמילא יש להם בעיות די רציניות". לדבריו, מדובר במקרה יוצא דופן. "מדובר בכלל שהשיחות שמקיים מנהיג המדינה והתוכן שלהן מוגדרים כסוד", ציין.

במהלך הלילה דווח ב"ניו יורק טיימס" כי התלונה נגד נשיא ארצות הברית הוגשה על ידי קצין CIA שהוצב בבית הלבן למשך פרק זמן מסוים. כאמור מאז התפוצצות הפרשה זהותו נותרת חסויה, וגם חברי קונגרס ורוב בכירי המודיעין האמריקאי אינם יודעים מיהו. עוד דווח כי האופן שבו התלונה נוסחה מרמזת כי הוא בעל הכשרה כאנליסט. בנוסף, ניכר כי הוא בקיא בפרטי מדיניות החוץ של ארה"ב כלפי אירופה וכי הוא בעל הבנה עמוקה בפוליטיקה האוקראינית וידע מסוים במשפטים.עורכי הדין של מגיש התלונה נגד טראמפ סירבו לאשר את הפרטים עליו, כך מדווח העיתון, והדגישו כי פרסום מידע כלשהו בנוגע לזהותו עלול לסכן אותו: "יש לו הזכות להישאר בעילום שם".
ב"ניו יורק טיימס" הסבירו את ההחלטה לפרסם את המידע שהגיע לידי העיתון בכך שהבנת תפקידו ומידת אמינותו של חושף הפרשה חיונית לבירור השאלה אם נשיא ארה"ב ניצל את סמכותו לרעה ואם הבית הלבן הסתיר את המעשה. עוד דווח בעיתון כי לאחר שגילו על תוכן השיחה המדוברת של טראמפ, בכירים בבית הלבן ניסו להעביר את הקלטת השיחה וכן את התמלול המדויק שלה למערכת נפרדת, בה עושים שימוש עם מידע רגיש ומסווג במיוחד. לדברי חושף השחיתויות, ששוחח על הדברים עם פרקליט בכיר בסוכנות, הגורמים בבית הלבן הבינו מיד את חומרת המתרחש.