החששות האמריקאים בדרך להתגשם? גורמי ממשל עדכנו את הסנאטור והמתמודד לנשיאות ברני סנדרס כי רוסיה פועלת לקידום מועמדותו, כך דווח הלילה (שישי) בוושיגנטון פוסט. על פי הדיווח, המסתמך על גורמים שביקשו להישאר אלמוניים, הפעילות נעשית כחלק מניסיונות הפגיעה של הרוסים במירוץ הדמוקרטי. עוד פורסם כי גם הנשיא טראמפ והמחוקקים האמריקאים קיבלו דיווח על מאמצי הסיוע לסנדרס, שנחשב למועמד מוביל בקרב על המועמדות הדמוקרטית בנשיאות.

הוא אמר ל"וושינגטון פוסט": "למען האמת, לא אכפת לי מי פוטין רוצה שיהיה הנשיא. המסר שלי אליו ברור - התרחק מהבחירות האמריקאיות, וכנשיא אוודא שאתה עושה זאת". הוא הוסיף כי "ב-2016, הרוסים השתמשו בפרופגנדה ברשת כדי לזרוע פילוג בארצנו, ולהבנתי הם עושים זאת שוב ב-2020". לדבריו, ייתכן מאוד שחלק מהדברים המכוערים שמיוחסים לקמפיין שלנו  כלל לא מגיעים מתומכים אמיתיים. 

בשלב זה טרם ברור מהו האופן בו ניסו הרוסים לסייע לקמפיין של המועמד הדמוקרטי. כזכור, בשנת 2016, נמצאו עדויות לכך שהם פעלו ברשתות החברתיות על מנת לקדמו על פני הילרי קלינטון, שזכתה לבסוף במועמדות, לאחר מאבק קשה משציפתה לו. סנדרס ספג לא מעט ביקורת על כך שהרבה מתומכיו תוקפים בבריונות את תומכיהם של מתמודדים אחרים במרוץ, ומשתמשים במיזוגניה ואלימות כחלק מהבעת תמיכתם בו. בדיבייט שנערך השבוע רמז שייתכן ו"שחקנים זרים" משתמשים ברשתות החברתיות כדי ליצור מחלוקות בקרב הדמוקרטים.

מוקדם יותר היום דווח כי המודיעין האמריקאי הזהיר את טראמפ מפני התערבות רוסיה למענו בבחירות האמריקאיות. הוא אמר: "זה קמפיין שקרי של הדמוקרטים בקונגרס. הקמפיין השקרי אומר שרוסיה מעדיפה אותי על פני אחד מהמועמדים הדמוקרטים שעדיין לא הצליחו, לאחר שבועיים, לספור את קולות הפריימריז באיווה. זו תרמית". קלינטון, אשר הושפעה מהמאמצים הרוסיים ב-2016 צייצה בתגובה בחשבון הטוויטר שלה: "הבובה של פוטין עושה זאת שוב ומנסה לאמץ עזרה רוסית. הוא יודע שלא יוכל לעשות זאת בלעדיו, ואנחנו לא יכולים לתת לזה לקרות".