"הממשל האמריקני נחוש לחזור להסכם הגרעין הישן": שיחות הגרעין עם איראן הולכות ומעמיקות, ובישראל נדמה כי נפל הפור ואנו חוזרים אל עבר הסכם גרעין הדומה לאחרון שנחתם בשנת 2015. תא"ל במיל' יוסי קופרווסר, ראש חטיבת המחקר באמ"ן לשעבר בצה"ל, שוחח הבוקר (שני) עם גדי נס ברדיו צפון 104.5fm והעריך את הצעדים הבאים במגמה.

לדבריו, "אם אין לאיראנים עדיין נשק גרעיני, זה בזכות דברים שעשינו לאורך השנים, אבל השאלה היא - האם עשינו מספיק? האם אנחנו עומדים במבחן התוצאה? לצערנו, האיראנים הולכים ומתקרבים לגרעין. ישראל צריכה לפעול עכשיו בשכל, בצורה נכונה. הזעקה של בנט בהקשר הזה עוזרת מאוד, כפי שעזר כשנתניהו דיבר בקונגרס נגד ההסכם".

"אנחנו רוצים להגיע למצב שבו נוכל לומר לכל העולם שאנחנו עשינו מאמצים רבים על מנת לא להגיע למצב הזה - ומכיוון שכולם התעלמו מאתנו, הגענו לנקודה שבה אנו חייבים לפעול. אנחנו צריכים להיות ערוכים כל הזמן לכל תרחיש, ייתכן שנגיע למצב שבו נצטרך לפעול נגד איראן ונגד חיזבאללה בו זמנית", אמר עוד.

בהמשך, טען קופרווסר כי "הממשל האמריקני נחוש לחזור להסכם הגרעין הישן, אבל יש גורמים אחרים בקונגרס שלא מוכנים לזה. כולם חושבים שהמסרים הישראלים חשובים, אין דיון בזה, אבל השאלה היא מה עמדתה של ישראל בנושא ואיך היא משפיעה בפועל על הממשל האמריקני".

"חשוב שישראל תבוא ותומר בצורה ברורה שההסכם החדש הוא רע, אפילו יותר מהקודם, מההסכם הישן, למרות שגם הוא היה מסוכן מאוד", הוסיף. "החמור מכל יהיה שהאיראנים יקרינו לאזור כולו שהם ניצחו את האמריקאים החלשים, ושאם רוצים להיות חברים של הגורמים החזקים - כדאי לחבור לאיראנים. זה דבר שישליך על כל המבנה האזורי. אם ארצות הברית מקרינה חולשה, זה לא היה טוב לישראל", סיכם.