לאור המציאות החדשה שנכפתה עלינו בעקבות התפרצות מגפת הקורונה ישראל תחגוג את ליל הסדר מחר בערב במתכונת מצומצמת, כל משפחה גרעינית בביתה. בניגוד לשנים קודמות, השנה לא יפקוד עם ישראל את הפארקים, שמורות הטבע והגנים הלאומיים ביום שלמחרת, עקב הסגר שיכנס לתוקף כבר הערב. 

על פי תחזית השירות המטאורולוגי בבית דגן, מחר יהיה מעונן חלקית עד מעונן.

מידות החום בתל אביב יגיעו ל-18 מעלות, בירושלים-17, בטבריה-22, בצפת-13, בחיפה-15, בבית שאן-23, בבאר שבע-22 ובאילת-27 מעלות.

ביום חמישי הגשם יחזור ובמהלך היום צפויים גשמים מקומיים, בעיקר בצפון הארץ וייתכן שגם במרכזה.

ביום שישי תחול ירידה במידות החום והמערכת הגשומה תגיע לשיאה. על פי התחזית, צפויים גשמים מידי פעם בצפון הארץ ובמרכזה, שילוו בסופות רעמים יחידות.

בצפון הנגב ייתכן גשם קל ובשירות המטאורולוגי מזהירים מפני חשש קל לשיטפונות בנחלי מדבר יהודה וים המלח.

המשקעים שצפויים לרדת בצפון הארץ, יהיו על רקע כנרת כמעט מלאה. לקו האדום העליון של מפלס הכנרת חסרים כ-30 ס"מ בלבד, אבל ההערכות הן שהמערכת הגשומה לא תביא לעלייה חדה, וככל הנראה סכר דגניה לא ייפתח השנה.

המעקב שרשות המים מבצעת באמצעות המעבדה לחקר הכנרת אחרי מצב הכנרת מגלה התאוששות מרשימה במערכת האקולוגית של האגם, זאת לאחר שבעשרים השנים האחרונות חלה הידרדרות משמעותית באיכות המים באגם, שהחמירה בחמש שנות הבצורת האחרונות וזאת בנוסף לשפל כמעט היסטורי במפלסי המים בה.

בחורף האחרון חל שיפור במדדים האקולוגיים שבאמצעותם מודדים את היציבות האקולוגית של הכנרת. השיפור מתבטא בחזרה של פריחת אצות הפרידניום בכנרת (האצה הטבעית של הכנרת), לראשונה מאז 2012. פריחת הפרידיניום בא על חשבון פריחתן של אצות הכחוליות הרעילות בכנרת.

בעבר, פריחת הפרידיניום התרחשה באופן קבוע כל אביב עד שנת 1995. מאז אמצע שנות ה-90 פריחת הפרידיניום התרחשה באופן לא תדיר והיא הוחלפה ע"י האצות הרעילות. זו תופעה שנבעה ככל הנראה מירידה בכמויות המים שנכנסו לכנרת, ירידה בשאיבת המים ממנה וכתוצאה מהעדר תחלופת מים. 

הפריחה האביבית של הפרידיניום  שמתרחשת השנה, מחליפה פריחה חורפית של אצות כחוליות רעילות (מיקרוציסטיס). מינים שונים של מיקרוציסטיס פורחים בתקופת החורף והופיעו באמצע שנות ה-90 בריכוזים גבוהים כמעט כל שנה. חלק מהמינים יוצרים רעלנים אשר בריכוזים גדולים עלולים להוות מקור לבעיות בריאותיות בבני אדם. השנה כאמור, התגברה אצת הפרידיניום על הכחוליות הרעילות וחזרה לפרוח.
 
גיורא שחם, מנהל רשות המים: "הדרישה של רשות המים לחידוש ולתחלופת מים בכנרת מקבלת הוכחה מוחשית בשינויים לטובה שאנו רואים בכנרת השנה, הנובעים מכניסת מים חדשים רבים. אנו נמשיך ונעשה השנה ובשנים הבאות את כל שנוכל כדי להוסיף מים לכנרת ובמקביל לתגבר את השאיבה מהכנרת לשימושים השונים, כולל למערכת הארצית, כדי לאפשר תחלופה מרבית למען שמירת בריאותו ויציבותו האקולוגית של האגם גם לדורות הבאים. לצערנו, עקב הנגיף קורונה, נמנע מהציבור לראות וליהנות מהכנרת הנמצאת במלוא תפארתה.
נקווה שהנחיות ההסגר יחלפו מהר, כך שכלל הציבור יוכל ליהנות מהכנרת בקיץ הקרוב".