דידי שוחח עם ניסים משעל במסגרת משדר אנשי השנה ב־103fm וחשף את בחירתו לאשת השנה. הררי, כיוון את הזרקור לאישה חזקה אחת, שסיפורה נכנס לכל בית ושינה את ההתייחסות של מדינה שלמה לנושא, שלא תמיד קיבל את התהודה שלו היה ראוי. 

"החלטתי לבחור בשירה איסקוב", אמר, והוסיף: "אני חושב שהדבר שהכי הרשים אותי בשירה היה זה שהצטלמה בפנים גלויות. שיכולנו לראות אותה כשפניה מלאות צלקות מחיתוכי סכין, חבולות ממכות האלה, וכשהיא חסרת שיניים. כל אחד ראה לנגד עיניו איך נראית מישהי שרואים שעברה התעללות פיזית".

דידי שיתף כי המראה של שירה הצליח לטלטל אותו. "אומרים שתמונה שווה אלף מילים, אבל התמונה של שירה הייתה שווה מיליון", אמר, "כשאתה רואה שמסתתרת שם אישה יפה, ואתה מבין שחיה עשתה את הדברים האלה לגופה, לפניה ולנפשה - אתה מזדעזע באמת. כאילו קיבלתי אגרוף ממש במרכז הבטן".

אשת השנה של דידי הררי אשת השנה של דידי הררי

האומץ שבו נחשפה איסקוב בפני המצלמות והביאה את סיפורה, הזכיר לדידי את הסיפור של אשתו, מירית ז"ל, שנפטרה מסרטן לפני קרוב לשנה. "מירית באה ואמרה בצורה גלויה 'יש לי סרטן ואני לא צריכה להתנצל על זה ולא צריכה להסתתר'. היא אמרה לאנשים חולים לדבר על הסרטן בצורה גלויה - ואז חלק ממך נרפא ופחות סובל".

"כששירה עשתה את שעשתה, ואמרה 'זו אני האישה שעברה אלימות' - היא גרמה לנשים אחרות לא להתבייש במקום הזה שהן נמצאות. היא אמרה: 'אנחנו סבלנו, אנחנו לא אשמות ולא צריכות להתחבא' - וכך נראים פני הסבל". אגב, מירית הייתה בחירתו של דידי במשדר אנשי השנה לפני שנתיים, הוסיף.

ניסים, שהתרגש מבחירתו של דידי, הודה כי גם עבורו שירה הפכה לסמל. "כששמעתי איך תיארה השופטת במשפט של בעלה את האלימות שעברה - הצטמררתי שוב. מה שהנבלה הזה עשה לה לא ייאמן. השופטת תיארה ממש צעד אחרי צעד, מכה אחרי מכה, וזה מצמרר לא פחות גם כשעובר הזמן", אמר.

דידי הסכים: "היא יכלה לתאר את המעשים כי היא ראתה את פניה. היא ראתה גם את הילד שהיה צריך לראות את אמו נדקרת ומתבוססת בדמה. גם הוא פגוע - וגם עליו הוא צריך לשלם את המחיר".

לדברי הררי, הוא מקפיד לבחור במי שנגע לו ברגש. האומץ של איסקוב הצליחה להיכנס ללבו, וזו הסיבה שבחר בה. "מי שלא מסתתרת מאחורי תמונה מטושטשת או צילום אילוסטרציה, מי שמצטלמת בבית החולים - היא בעיני גיבורה. היא אשת השנה, והביאה המון אומץ ותמיכה לנשים אחרות", סיכם.