חדשות מתפרצות

5 שנות מאסר לתושב שפרעם שגרם למותו של רוכב אופנוע ונמלט מהמקום

 בית המשפט המחוזי בחיפה גזר על מוחמד עכאשי בן 44 משפרעם חמש שנות מאסר בפועל לאחר שהודה והורשע בביצוע עבירות של גרם מוות ברשלנות, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בזמן פסילה, ללא ביטוח ושיבוש מהלכי משפט. מכתב האישום שבו הודה הנאשם עולה כי ביום 26/04/17 בסביבות השעה 16:20 נסע הנאשם ברכבו בכביש 70 מכיוון דרום לצפון בסמוך לפני צומת טמרה. באותה עת נהג מיכאל אקסלרוד, בן 51 באופנוע כשהוא נוסע בקצה הימני של הנתיב הימני.

לאחר שהבחין הנאשם באופנוע בנתיב נסיעתו, החל לעקוף את האופנוע משמאל. במהלך העקיפה וטרם השלמתה, סטה הנאשם ימינה, פגע עם דופן ימין אחורית של הרכב באופנוע. כתוצאה מההתנגשות נהדף האופנוע לימין נפל על צידו השמאלי, החליק ופגע במעקה הבטיחות הימני ונהדף עד שנעצר בסמוך למעקה הביטחון השמאלי ונגרם מותו המיידי של המנוח במקום. לאחר שהבחין והרגיש הנאשם במכה והפגיעה באופנוע וידע כי הוא מעורב בתאונה, סטה שמאלה וברח במהירות מהמקום.

בית המפשט קבע כי "נוכח נסיבות הקשורות בביצוע העבירה, בעיקר העובדה כי הנאשם הבין היטב את הפסול במעשהו על רקע הימלטותו ממקום התאונה וניסיונו לטשטש את התרחשותה ונוכח הנזק שנגרם כא ן- גרימת מותו של אדם צעיר שעתידו לפניו בהותירו את משפחתו מול חלל עצום כשהנאשם העז לנהוג באופן רשלני ברשלנות שאינה ברף הנמוך שעה שביצע עקיפה באופן בלתי סביר, לא נתן דעתו למיקומו הנכון של האופנוע ומעז לנהוג בזמן פסילה וללא ביטוח....."

אבישי גרינצייג 09/01/2019 14:27
שתפו:
עוד מבזקים