כמדי שנה, גם השנה פותח איגוד המוסכים בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, במבצע "הכן רכבך לחורף", כאשר השנה, לראשונה מוזמנים לקחת חלק במבצע גם קטנועים ורכבים דו גלגליים. במסגרת המבצע הנהגים יהנו מבדיקות חינם במוסכים בכל רחבי הארץ. 

כל רכב, קטנוע או אופנוע שיעברו את הבדיקה, יקבל את תווית התקינות הרשמית של איגוד המוסכים והרלב"ד המעידה על תקינותו ומהווה אסמכתא לביצועה.

נהיגה בתנאי גשם ראשון עלולה להיות מסוכנת גם בקרב נהגים ותיקים ומנוסים, ערבוב של מי הגשמים עם שמן מנועים שהצטבר על הכביש יוצר תערובת חלקלקה שמחלישה את אחיזת הצמיגים בכביש ומסכנת את משתמשי הדרך. בישראל, שבה ישנם מרווחי זמן גדולים בין הגשמים, כמעט כל גשם שיורד יוצר תנאים של "גשם ראשון" ומהווה סכנה לנהגי הרכבים ולרוכבי הדו גלגלי. 

בימים אלה מתקיימות בדיקות בטיחות במגוון מוסכים ברחבי הארץ, לבדיקת מערכות הרכב בהן - בלמים, צמיגים, אורות, מגבים והיגוי. איגוד המוסכים, מזמין אתכם להיכנס לאתר האיגוד ולתאם בדיקת בטיחות במוסך הקרוב אליכם. 

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים: "בדיקת החורף והכנת הרכב לקראתו היא הזדמנות לטיפול בטיחותי ברכב בין הטסטים השנתיים ובין הטיפולים התקופתיים, מהווה התנהלות תחזוקה נכונה ויכולה למנוע תאונות ולשמור על בטיחות הנהגים והנוסעים. אנו קוראים לכל הנהגים להגיע לבדיקות ולנסוע בצורה בטוחה יותר בחורף".