דירקטוריון 'מקורות' אישר היום (שני) את מינויו של גיל בר לתפקיד מבקר הפנים הראשי של חברת המים הלאומית. במסגרת תפקידו החדש, יכהן בר כחבר הנהלה ויעבוד בכפיפות ליו"ר ומנכ"ל 'מקורות'. כמו-כן, הוא יהיה אחראי על ניהול הקשר של החברה עם  משרד מבקר המדינה וועדת הביקורת של הדירקטוריון.

לבר למעלה מ-20 שנות ניסיון, מתוכן ב-12 השנים האחרונות כמבקר הפנים הראשי של חברת התעופה 'אל על' וחברות הבנות שלה. במסגרת זו עבד, בין השאר, בצמוד לדירקטוריון, להנהלה ולוועדת הביקורת. לפני כן היה שותף בפירמת EY והוביל את תחום ניהול סיכונים, ביקורת פנים ו-SOX בחברת רואי החשבון הגלובלית.

במקביל לעבודתו, משמש בר מרצה באוניברסיטאות תל-אביב, בן-גוריון ואריאל בתחומי חשבונאות ניהולית, ניהול סיכונים וביקורת פנימית. בנוסף, הוא מכהן כדירקטור בלשכת המבקרים הפנימים IIA ישראל, יו"ר פורום מבקרים ראשיים ויו"ר וועדת ניהול סיכונים ואסטרטגיה בלשכה.

בהשכלתו, בר הינו בעל תואר שני בהצטיינות (M.A) בביקורת פנימית ובמנהל ציבורי מטעם אוניברסיטת בר-אילן ובעל תואר ראשון (B.A) בחשבונאות ומנהל עסקים מטעם המסלול האקדמי של המכללה למנהל. לרשותו מגוון רחב של הסמכות, בהן ראיית חשבון (CPA), ביקורת פנים (CIA), ניהול סיכונים ומערכות מידע (CRISC), פתרונות להגנת הפרטיות (CDPSE) ובקרת איכות על ביקורת פנים (QAR).

דירקטוריון 'מקורות' איחל לבר הצלחה בתפקידו החדש ומסר: "יכולותיו וכישוריו המוכחים של גיל בעולמות הביקורת הפנימית, ניהול הסיכונים וטכנולוגיות המידע, יחזקו את הנהלת מקורות בפעילויות הליבה של החברה ובתהליכים שהיא מקדמת בצלו של משבר האקלים. תהליכים אלו עוברים בשנים האחרונות טרנספורמציה דיגיטלית וחדשנות טכנולוגית בכל המישורים, במטרה לעמוד ביעדי הפיתוח המאתגרים של משק המים למען אזרחי ישראל".