כפות ידיים שאינן מטופחות מסגירות את הגיל האמיתי של העור בשל בעיות כמו כתמי שמש וגיל, חוסר לחות ניכר, ורידים בולטים, איבוד נפח של העור ועוד. אז איך מונעים את זה? חנה עטיה, מדריכה ראשית של מותג הלקים וטיפוח הידיים OPI מבית נייל סטודיו, ממליצה להתייחס לכפות הידיים בדיוק כפי שאנו מתייחסות לעור הפנים ולטפח אותן בקרמים הייעודיים להן. “אני ממליצה לא לסבן את הידיים בסבון שמייבש את העור, אלא להקפיד על רכיבים טבעיים ובריאים ככל הניתן”, היא אומרת. “שימוש יומיומי בקרם ידיים עתיר לחות הוא עניין מבורך, שכן היד צריכה מאזן לחות בכל עונה ובכל רגע ביום. למי שלא אוהבת מרקם שומני, ישנם גם קרמים נטולי שומן. הידיים הן כלי העבודה שלנו, בפרט בניקיון הבית, ועל כן אסור לחשוף אותן לחומרי ניקוי ללא כפפות ויניל או לטקס שיפרידו בין העור לחומרים המסוכנים. לא פעם קרה שמסיר שומנים או אקונומיקה השאירו צריבות איומות בעור ומסביב לציפורניים, ולשקם אותן מהמצב הזה מצריך כבר ביקור אצל רופא עור. למתקדמות בשגרת הטיפוח אמליץ לעשות שימוש בתכשירים מתקדמים כמו מסיכה לגב הידיים ופילינג לעיסוי וריכוך העור פעם בחודש”.

רויטל לוי־צוברי, מייסדת ומבעלי ללין, ממליצה להחזיק קרם ידיים קטן בתיק, בעיקר לנוכח השימוש הרב שאנו עושים בימים אלה באלכוג'ל לחיטוי שמייבש את כפות הידיים. "מומלץ לבחור בקרם ידיים הכולל הגנה מהשמש", היא אומרת. "חשוב שייספג במהירות, לא ישאיר תחושה שמנונית בידיים, ויחד עם זאת יהיה עשיר בלחות".

מכוני הקוסמטיקה מציעים טיפולים מתקדמים לעור הידיים. קרן ברטוב, למשל, מציעה סדרה של שלושה־חמישה טיפולים קצרים להבהרת פיגמנטציה ומיצוק עור כף היד, המשלבים שתי טכנולוגיות: טכנולוגיה איטלקית הפועלת באמצעות מעבר בין קור לחום ועוזרת למיצוק העור; וטכנולוגיה רפואית העובדת על קרן אור ממוקדת שמסייעת בהבהרת כתמי שמש וכתמי גיל. מחיר: 1,000 שקלים לטיפול בסדרה.

ב”הרמון היופי”, למשל, מציעים טיפול אנטי־אייג’ינג לכפות הידיים, שמטרתו לבנות ולעבות מעטפת חדשה של קולגן ואלסטין שנשחקים עם השנים. מחיר: 980 שקלים לטיפול בסדרה. 

מדקס, אל־סבון אקטיבי של ד״ר פישר.
14־24.90 שקלים

ד''ר פישר מדקס סבון אקטיבי (צילום: יעל האן)ד''ר פישר מדקס סבון אקטיבי (צילום: יעל האן)

בוטניג׳ל לחיטוי של קמדיס.
24.90 שקלים

קמדיס בוטיג'ל (צילום: יחצ)קמדיס בוטיג'ל (צילום: יחצ)

קרם ידיים של קולגן פלוס.
99 שקלים

קרם ידיים קולגן פלוס (צילום: עדי גלעד)קרם ידיים קולגן פלוס (צילום: עדי גלעד)

קרם ידיים משקם לידיים מחוספסות של CERAVE.
34.90 שקלים

קרם ידיים CERAVE (צילום: יחצ)קרם ידיים CERAVE (צילום: יחצ)

קרם ידיים מרוכז של ניוטרוג'ינה.
29.90 שקלים

ניוטרוג'נה קרם ידיים מרוכז (צילום: יחצ)ניוטרוג'נה קרם ידיים מרוכז (צילום: יחצ)

קרם ידיים של ללין.
59.90 שקלים

קרם הידיים של ללין (צילום: VIPDESIGN)קרם הידיים של ללין (צילום: VIPDESIGN)

קרם ידיים של AVENE.
79.90 שקלים

קרם הידיים של AVENE (צילום: יחצ)קרם הידיים של AVENE (צילום: יחצ)

פילינג סוכר חום והדרים של ORLY.
89 שקלים

פילינג סוכר חום והדרים ORLY (צילום: יחצ)פילינג סוכר חום והדרים ORLY (צילום: יחצ)

קרם ידיים לחידוש העור של KB PURE.
130 שקלים

עשב הטיגריס של KB PURE (צילום: ישראל כהן)עשב הטיגריס של KB PURE (צילום: ישראל כהן)

קרם ידיים קוקוס של דאב.
10 שקלים 

קרם ידיים של דאב (צילום: יחצ)קרם ידיים של דאב (צילום: יחצ)