מנכ"ל חברת NewMed Energy, יוסי אבו, אמר למשתתפים בכנס ההשקעות הגלובלי של קבוצת הג'רוזלם פוסט במרקש, מרוקו, כי מרוקו נמצאת במיקום אידיאלי להפוך למרכז אנרגיה אזורי. זאת בשל היציבות הפנימית שלה, המיקום הגיאוגרפי, והגישה שלה לאירופה.

אבו השתתף בדיון בפאנל שכותרתו "מהן האלטרנטיבות הקיימות להתמודדות עם משבר האנרגיה", ביחד עם זכריה נעימי, מנכ"ל Gi3, מוניר זניבר, נשיא גאיה אנרג'י, ועלי זראואלי, ראש שיתוף הפעולה והפיתוח הבינלאומי של Masen. את הפאנל הנחה ערן לרמן, העורך הראשי של ה-jerusalem strategic tribune.

אבו ציין כי ל-NewMed Energy ניסיון רב באזור המזרח התיכון, וראייה לכך העובדה ש-NewMed חיברה את רשת הגז הטבעי בין ישראל, ירדן ומצרים. הוא הדגיש את הגישה של NewMed לסכומי הון משמעותיים - ונתן כדוגמא את השקעתה של כ-12 מיליארד דולר בפיתוח אנרגיה בעשור האחרון - מה שיסייע לעודד השקעות בתשתיות האנרגיה במרוקו.

אבו הוסיף כי השותפות משקיעה במרוקו בשלושה תחומים: גז טבעי, אנרגיה מתחדשת ומימן. "אנו מאמינים כי מרוקו היא היעד הבא לגילוי מאגרי גז חדשים, בעיקר בסהרה המרוקאית, ובקידום אנרגיות מתחדשות" אמר. NewMed Energy חתמה לאחרונה על מזכר הבנות עם חברת האנרגיה המתחדשת המובילה בישראל, אנלייט, לשיתוף פעולה בלעדי והקמת פרויקטים של אנרגיות מתחדשות במדינות המזרח התיכון כולל מרוקו. כמו כן, השותפות מעורבת בפיתוח נרחב של מימן ירוק וכחול באזור. "אנחנו מספקים כמות עצומה של אנרגיה לאזור שלנו, אנחנו רוצים להיות שחקן חשוב במרוקו, ואנחנו באים להשקיע", אמר.