קבוצת שירותי הרכב אלבר תחל לייבא מכוניות לישראל בעקבות הסכם שנחתם בשבוע שעבר עם ענקית הרכב הסינית BAIC. החברה מייצרת רכבי בנזין ורכבים חשמליים.

יהודה זיסאפל, מראשי ההייטק בישראל, נפטר בגיל 82
עלייה בגירעון: הסתכם בפברואר ב-5.6% מהתוצר

BAIC היא חברה בבעלות ממשלתית שהוקמה ב־1958. לפי המגזין פורצ'ין היא נמנית עם 200 החברות הגדולות הן בשוק המקומי בסין והן ביצוא החובק 80 מדינות. היא מייצרת 2 מיליון כלי רכב בשנה בעשרות מפעלי ייצור ברחבי העולם. החברה ידועה באיכות ייצור רכבים הגבוהה ומשמשת זה שנים כיצרנית רכבי יונדאי ומרצדס־בנץ בסין. החברה סיימה את 2022 בהכנסות של 60 מיליארד דולר. 

אלבר היא חלק מקבוצת אלעזרא אחזקות, ובאוקטובר השלימה את רכישת קבוצת אלון. היא פרוסה על 100 נקודות שירות ומכירה ומובילה את תחום שירותי הרכב. בבעלותה פעילויות מגוונות: היא משמשת כזכיינית ענקית השכרת הרכב יורופקאר, יבואנית אופנועי הארלי, דוידסון וטריומף, בעלים של חברת שירותי הדרך והגרירה ממסי, רשת מוסכים, אלבר קרדיט וחלפים לרכב. החברה מנוהלת על ידי דוד לנקרי.

יו"ר אלבר אור אלעזרא: "אני נרגש משותפות הדרך החדשה בין אלבר לקונצרן הענק BAIC. המהלך הוא תוצאה של תהליך ממושך של למידה הדדית שהבשיל להחלטה. המהלך יעצים את מעמד אלבר כשחקן מוביל בענף הרכב".

צה"ל בהיערכות לתמרון בצפון (צילום :דובר צה"ל)