ההסתדרות ממשיכה בניסיונותיה לאגד את העובדים במשק הישראלי, ולאחר משא ומתן בין הצדדים, הודיעה כי הצליחה להגיע להסכמה עם החברה המרכזית לייצור משקאות קלים והחברה המרכזית להפצת משקאות, על שלושה הסכמים קיבוציים לכ-2,400 עובדי קבוצת החברה (קבוצת קוקה–קולה ישראל). אחד ההסכמים הוא ראשוני והשניים האחרים, מחודשים. תוקפם של ההסכמים עומד על שלוש שנים.

מדובר בהסכם ראשוני לכ-600 עובדי המכירות, אשר הצטרפו לראשונה להסתדרות, בהם מנהלי לקוחות, מקדמי מכירות, נציגי גיוס לקוחות, מתאמי הפצה וקופאים. לצדם חודשו שני הסכמים קיבוציים: האחד לכ-1,400 עובדי הפצה, בהם נהגי משאיות, עובדי חלוקה, מלגזנים, מחסנאים וחשמלאים, והשני לכ-400 עובדי ייצור.

ההסכמים נחתמו אתמול בחצות במשרדי קוקה קולה בבני ברק, בנוכחות מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו, יו"ר ההסתדרות במרחב רמת גן בני ברק אבי גלילי, מנכ"ל קוקה-קולה ישראל הראל חייקין, מנכ"ל החברה המרכזית  למכירות והפצה ניר לוינגר, רכזת איגוד מקצועי במרחב רמת גן בני ברק עו"ד אורלי נחום, מזכירת איגוד מקצועי במרחב עו"ד זינב מנסור, יו"ר ועד עובדי ההפצה שמעון סויסה, יו"ר ועד עובדי הייצור שמעון מרלי ויו"ר ועד עובדי המכירות יורם מושיוב. את ועדי העובדים בהפצה ובייצור, ייצגה עו"ד מורן סבוראי ממשרד בשה זבידה סבוראי. 

סעיפי ההסכם הראשוני של עובדי חברת המכירות וההסכמים המחודשים של עובדי ההפצה והייצור כוללים בין היתר: תוספות שכר בשלוש פעימות בסכומים משתנים בהתאם לתפקיד ולוותק, תשלומים מיוחדים לכוננויות וקריאות פתע לעבודה, , תוספות שכר משמעותיות לעובדי משמרות, מענק הוקרה מיוחד לכל העובדים שצברו ותק של 25 שנים בחברה והחזרים כספיים נוספים. ההסכמים כוללים גם  הוספת מגוון רחב של פעילויות רווחה שנתיות לעובדים ומשפחותיהם, 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "אני מברך את הצדדים על חתימת ההסכמים, בהם ההסכם החדש של מאות עובדי המכירות. העובדים הם שותפים מלאים להצלחתה של החברה. תודה לכל מי שנטלו חלק במשא ומתן". 
 

מנכ"ל החברה המרכזית למכירות והפצה ניר לוינגר: "ההסכם מסדיר את יחסי העבודה המצוינים המתקיימים בקבוצת החברה המרכזית לאורך עשרות שנים, ומבוססים על כבוד הדדי, הבנת צרכים, יכולת גמישות ובעיקר המחויבות של כולנו לתרום להצלחת החברה והצלחתו האישית של כל אחד מהעובדים שלנו. תודה גם לשותפינו בהסתדרות על התהליך המבורך לגיבוש ההסכם".
 

מנכ״ל קוקה-קולה ישראל, הראל חייקין: "בשבילנו עובדי החברה הם הבסיס המשמעותי אשר מייצר את היציבות, העמידות וההובלה של החברה לאורך 50 השנים של קוקה-קולה בישראל. אנו מאמינים כי כל התהליך הנוכחי מביא ערך לכל עובד ומביא גם ערך לחברה. אנו מודים להסתדרות  ולראשי הועד על הסכם ערכי ומכובד".


מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, אמר:" לאחר משא ומתן שנמשך כמה חודשים הגענו להסכמות אשר ידאגו לרווחתם של העובדים המסורים של קוקה קולה, אשר עובדים בימים ובלילות, במפעלי הייצור ובכבישי הארץ. ההסכם מהווה צעד חשוב לחיזוק מערכת יחסי העבודה בחברה והמשך הצלחתה. יישר כוח לוועדי העובדים על הנחישות שהפגינו לאורך הדרך ותודה להנהלה". עובדי קבוצת קוקה-קולה ישראל הם חלק מכ-800 אלף עובדים ועובדות המיוצגים על ידי ההסתדרות.