לקראת סיום שנת 2018 מנהל הרכש במשרד הביטחון השלים היום (ראשון) את סיכום נתוני הרכש השנתי מיצרנית מטוס 'האדיר'. המסגרת ההסכם לשיתוף פעולה תעשייתי, שמנהל הרכש במשרד הביטחון חתם בשנת 2010 עם יצרניות המטוס, בהובלת הקבלן הראשי לוקהיד מרטין, נחתמו עד היום עסקאות רכש בישראל בהיקף של כ-5.76 מיליארד שקל. בשנת 2018 בלבד נחתמו עסקאות חדשות בהיקף של כ-1.66 מיליארד ש"ח (כ-440 מיליון דולר), זינוק של כ-40% ביחס לשנה שעברה. 

מסיכום נתוני הרכש עולה כי בשנה האחרונה המשיכו התעשיות הביטחוניות הישראליות בסיוע משרד הביטחון להדגיש את החוזים המסחריים מול לוקהיד מרטין. כמו כן, תעשיות נוספות בארץ מעורבות בייצור תתי מערכות למטוס ותוכנות הפעלה והדרכה, בהן: חברת סימיגון שמפתחת תכנת סימולציה למטוס, , חברת כבירן מקיבוץ כברי בצפון שתייצר תיבות למערכות מטוס, וחברת גלבוע המתמחה בתחום העיבוד השבבי. שלושתן הגדילו, גם הן, את ההזמנות מלוקהיד מרטין.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון, אל"מ (מיל') אבי דדון, אמר: "שנת 2018 מצביעה יותר מכל על הבעת אמון גורפת באיכותה ויכולותיה של התעשייה הביטחונית הישראלית. אנו בפתחו של עשור, שבו ייחתמו מגה עסקאות רכש ביטחוני המבוססות על כספי סיוע. זוהי הזדמנות לתעשייה הישראלית. הפוטנציאל הוא אדיר".