פגיעה חמורה תירשם בשירותי האוטובוסים בתחבורה הציבורית במהלך ימי חג הקורבן המוסלמי, כך מתריעים בארגון "תחבורה בדרך שלנו". הדו"ח קובע כי ציבור הנוסעים נותר ללא חלופות ראויות, זאת בעקבות ביטולים של עשרות אלפי נסיעות, לנוכח יציאתם של אלפי נהגים לחופשת חג. עוד נטען כי במשרד התחבורה לא דאגו לחלופות לקראת חג הקורבן. מהנתונים עולה כי חברות מטרופולין, דן באר שבע, שירותי אוטובוסים מאוחדים וקווים, הן שיאניות ביטולי הנסיעות בימים שני עד רביעי, אגד לא תוציא למעלה מ-20 אלף נסיעות בימי החג. הנוסעים באזור השרון, חולון, באר שבע והנגב, נצרת ונוף הגליל, מודיעין, לוד, חדרה, נתניה, אלעד ובקעת אונו יחוו את הפגיעה בצורה החמורה ביותר.
מבדיקה השוואתית שערכה העמותה, בהן דגמה את נתוני הנסיעות בימי חג הקורבן מול ימי חול רגילים בחודש אוגוסט, בהסתמך על נתוני אמת מה-10 באוגוסט, נמצאו הבדלים מהותיים:
מטרופולין: 9,569 נסיעות בוטלו, כ-45% ירידה ברמת השירות.

דן באר שבע : 3,675 נסיעות בוטלו, 41.4% ירידה ברמת השירות.
שירותי אוטובוס מאוחדים: 2,547 נסיעות בוטלו, כ-36% ירידה ברמת השירות.
קווים: 15,123 נסיעות בוטלו, כ-33% ירידה ברמת השירות.
דן בצפון: 879 נסיעות בוטלו, כ-31% ירידה ברמת השירות.
אגד: 20,855 נסיעות בוטלו, כ-28% ירידה ברמת השירות.
אפיקים: 6,729 נסיעות בוטלו, כ-26% ירידה ברמת השירות
נסיעות ותיירות: 855 נסיעות בוטלו, כ-23% ירידה ברמת השירות
סופרבוס: 5,250 ביטולי נסיעות, כ-24% ירידה ברמת השירות
אגד תעבורה: 2,796 ביטולי נסיעות, כ-21% ירידה ברמת השירות
דן: 6,212 ביטולי נסיעות, כ-20.5% ירידה ברמת השירות
בחברות גי.בי.טורס, נתיב אקספרס, מועצה אזורית גולן, דן בדרום וגלים נסקרה ירידה של פחות מ-20% ברמת השירות, למרות חריגה של חברת גלים ביום רביעי הקרוב, שתבטל קרוב ל-47% מכלל נסיעותיה באשכול רהט וצפון הנגב.
לדברי מקס מורוגובסקי, ממונה תחום השרות לנוסע בעמותה, משרד התחבורה מודע לפגיעה הקשה בשירות התחבורתי לנוסע, שמתרחשת במועד קבוע בכל שנה ולא נערך כלל לתגבר שירות באזורי ההפעלה שיפגעו כתוצאה מכך וזו בהחלט שערוריה. "הרעיון שבו מכנים בשם 'תחרות', לקיחת קווים מאגד ודן ויוצרים במקומם מונופוליים אזוריים, לא עובד, מאחר ובתחרות מפעילים נוספים מתגברים שירות תחבורתי לנוסע ומעמדו של הנהג עולה בשל התחרות, כך שהפגיעה בשרות לנוסע נחווית בעצימות נמוכה הרבה יותר", ציין.
בארגון הוסיפו: "אנו קוראים למשרד התחבורה לאפשר גמישות וריבוי מפעילים במכרזי ההפעלה ולהתאים את הממשקים והשרותים לנוסעים במקום לנוחות של הרגולטור. אנו מקווים כי שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' ישנה תפיסות מיושנות שהתקבעו במשרד ופגעו באופן קשה בנוסעי התחבורה הציבורית בישראל".
ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "המשרד פעל מול מפעילי התחבורה הציבורית, במטרה למזער את הפגיעה בתחבורה הציבורית ככל הנין בעקבות חופשת הנהגים החוגגים את עיד אל אדחא. אנו קוראים לציבור הנוסעים להתעדכן באתרי המידע לנוסעים על שינויים צפויים בקווים".