לאחר הפרסומים על גל פיטורים נרחב בחברת סלקום, המנכ"ל ניר שטרן, שיגר היום (שלישי) סרטון לעובדים בו אישר את הדיווחים כי ישנו צורך בתוכנית התייעלות. "אני לא אוהב לפטר עובדים, אבל הרגע הגיע", אמר שטרן ובישר על "תוכנית הבראה קשה וכואבת, שמטרתה להשיב את סלקום לחוף מבטחים". 

"מטרת העל היא להשיב את סלקום לרווחיות ויציבות פיננסית. לצערי הרב, חלק בתוכנית יכלול פיטורי עובדים. לאחר המהלך הכואב רובכם תזכו לעבוד במקום עבודה שיעניק לכם שכר הוגן וביטחון תעסוקתי", הוסיף.

על רקע הדברים, ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברה ויו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הורה באופן מיידי ליו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב, ועד עובדי סלקום ועובדי החברה להתחיל בצעדים ארגוניים. בר דוד מסר כי "התנהגותו הברוטלית חסרת הרגש של מנכ"ל סלקום ניר שטרן כלפי עובדי החברה - שהם ההון האנושי החשוב ביותר שלה - ופעולותיו החד-צדדיות, ייענו על ידי ההסתדרות וארגון עובדי סלקום ביד קשה". 
 
יו"ר ההסתדרות הדגיש בדבריו כי שטרן מפר ביד גסה הסכם שנחתם אל מול העובדים וההסתדרות, שבו כבר סוכמו דרכי ההתנהלות. "ההסתדרות לא תשב בחיבוק ידיים ותיתן ליו"ר הוועד מיה יניב וכלל עובדי סלקום גיבוי מלא במאבק על ביטחונם התעסוקתי. חוסר הרגישות שמפגינה הנהלת סלקום היא לא פחות מהתנהגות מקוממת, ובישראל בשנת 2019 לא ניתן להשלים עם התנהגות שכזו", הוסיף בר-דוד.