דירקטוריון אל על קיבל היום (שני) הצעה רשמית לרכישת חברת התעופה מאלי רוזנברג, בנו של קני רוזנברג, איש עסקים יהודי אמריקאי. על פי הדיווחים רוזנברג מוכן לשלם על 45% ממניות אל על סכום של 75 מיליון דולר. במכתב שהועבר לדירקטוריון על ידי משרד עורכי הדין "שבלת", נאמר כי "אנו סבורים שלכל הגורמים הקשורים לאל על קיים עניין רב בהוצאתה לפועל של העסקה, משום שהיא 'צו השעה' בנסיבות הקיימות". 

על פי ההצעה שהעביר רוזנברג לדירקטוריון, הרכישה תתבצע באמצעות חברה ישראלית שבבעלותו, וככל הנראה תתבצע באופן מידי, לפני שייצא אל הפועל הליך של הנפקה המהווה חלק ממתווה הסיוע שבו בחר הדירקטוריון.

הסכום המוצע לקנייה נקבע לפי שווי של 95 מיליון דולר לחברת התעופה, 5% יותר משוויה בבורסה. בהצעה שהועברה לחברי הדירקטוריון נכתב כי היא תשפר באופן מידי את מבנה ההון של אל על, באמצעות כך שהיא תאפשר הזרמת כספים מידית.

לפני כשבועיים דווח כי חברת התעופה,שנקלעה למשבר כלכלי קשה, בדרך להלאמה, לאחר שדירקטוריון החברה אישר בתום דיונים ממושכים את המתווה שהוצע על ידי משרד האוצר, הכולל קבלת הלוואה של 250 מיליון דולר המגובה ברובה בערבות המדינה ובנוסף, ביצוע של הנפקת מניות לציבור בהיקף של 150 מיליון דולר.