אחוז האבטלה עלה באוגוסט
למרות חזרת המשק לפעילות כמעט מלאה, שיעור הבלתי־מועסקים מכוח העבודה במחצית הראשונה של אוגוסט עמד על 5.9%, לעומת 5.7% במחצית השנייה של יולי. כך מסרה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס).

תוספת שיעור המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל סיבות הקשורות בקורונה, בתוספת הבלתי־מועסקים, עמד במחצית הראשונה של אוגוסט על 10.4%, לעומת 10.9% במחצית השנייה של יולי.
במחצית הראשונה של אוגוסט מספר הבלתי־מועסקים עמד על 241.8 אלף, לעומת 230.5 אלף במחצית השנייה של יולי.

425.6 אלף מועסקים נעדרו במחצית הראשונה של אוגוסט זמנית ממקום עבודתם במשך כל השבוע בגלל סיבות הקשורות לקורונה, לעומת 437.8 אלף במחצית השנייה של יולי.

עוד עולה מהנתונים כי מספר המשתתפים בכוח העבודה שהפסיקו לעבוד בגלל פיטורים או סגירת מקום העבודה מחודש מרץ, בתוספת המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל סיבות הקשורות בקורונה, עמד במחצית השנייה של אוגוסט על 503.6 אלף, לעומת 510.1 אלף במחצית השנייה של יולי.

לשכת התעסוקה בימי קורונה (צילום: מרק ישראל סלם)לשכת התעסוקה בימי קורונה (צילום: מרק ישראל סלם)

בתוך יממה נתפסו 9,000 ביצים מוברחות
לקראת חגי תשרי נחשפו שני ניסיונות להבריח משטח הרשות הפלסטינית כ־9,000 ביצים שאינן ראויות למאכל.

בתוך יממה מנעו מפקחים של משרד החקלאות שתי הברחות. אחת של כ־4,500 ביצים, שנתפסו בעת ביקורת של רכב חשוד במחסום המנהרות בעוטף ירושלים. הביצים הובלו ללא קירור, והתברר שהחותמות עליהן זויפו. המבריח, תושב מזרח ירושלים, התכוון למכור את הביצים בבית שמש. 

במקרה השני, הבחינו המפקחים ברכב חשוד בכביש המנהרות. בחיפוש בו התגלו עוד כ־4,500 ביצים שמקורן בשטח הרשות הפלסטינית, ללא חותמות, שיועדו לשיווק בשפלה. גם ביצים אלו הובלו ללא קירור. מתחילת השנה סיכלו מפקחי משרד החקלאות ניסיונות להברחה ומכירה של כמעט 600 אלף ביצים. כזכור, בגל הראשון של הקורונה, לקראת פסח, היה מחסור חמור בביצים, דבר שגרם ככל הנראה לריבוי ניסיונות ההברחה.

ביצה, אילוסטרציה (צילום: אינג אימג')ביצה, אילוסטרציה (צילום: אינג אימג')

מינויים חדשים במשק
הנהלת sack's הודיעה השבוע על קידומה של סמנכ"לית המכירות נעמה מונפרד לתפקיד המנכ"לית. 
עו"ד נופר מלובני מונתה כיו"ר חברת האופנה עדיקא. היא שימשה כסמנכ"לית ויועצת משפטית בכלל תעשיות. היא מכהנת כדירקטורית מאז ההנפקה וכדירקטורית בקבוצת גולף.

מירב קרן־לוי קודמה לתפקיד סמנכ"לית המכירות של יקבי רקנאטי. ליאת משען מונתה למנהלת השיווק והפיתוח העסקי. 

השופט בדימוס דוד חשין מונה ליו"ר הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים, ויחליף בתפקיד את השופט משה גל. מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון, פורש לאחר ארבע שנים.

הבורסה לניירות ערך  (צילום: אבשלום ששוני)הבורסה לניירות ערך (צילום: אבשלום ששוני)

צים וקונפידס מקימות חברת ייעוץ לאבטחת סייבר
החברה החדשה, ZKCyberStar, תספק פתרונות מותאמים בתחומי אבטחת סייבר, מתודולוגיה והדרכה לתעשיית הספנות, הנמלים והענפים הקשורים, במטרה להגביר את המוכנות ולהבטיח המשכיות עסקית במקרה של מתקפת סייבר.

ZKCyberStar תספק חבילת שירותים רחבה שתתמוך באבטחת סייבר ובמוכנות תפעולית של חברות, כולל רגולציה, אסטרטגיה ותכנון, מודעות סייבר והכשרה מנהלתית, יכולות תגובה לאירועים, ניהול סיכונים לשרשרת האספקה, מודיעין איומים שוטף, התרעות ותקצירים רגולטוריים ועוד.

לצוות ZKCyberStar יש רקורד מוכח של הצלחה וניסיון של שנים בתחום אבטחת הסייבר. הפתרון של החברה מתבסס על מתודולוגיה ייחודית, שתוכננה ופותחה במיוחד כדי להשיג מוכנות מקסימלית להגנה מפני מתקפות סייבר בתעשייה הימית על כל שלוחותיה.

את החברה יובילו רונן מרוז כמנכ"ל, רם לוי ואלי זילברמן־כספי. מרוז, המשמש כיום כמנהל החטיבה לתובלה משולבת הגלובלית בצים, הוא בעל ידע נרחב בתחום הספנותי והלוגיסטי. לוי נחשב למומחה אבטחת סייבר בינלאומי, דובר ויועץ לארגונים גלובליים בנושא אבטחת סייבר ומזכיר לשעבר של ראש צוות המשימה של יוזמת הסייבר הלאומית בישראל. זילברמן־כספי הוא מייסד וסמנכ"ל Konfidas ומומחה לנושאי מוכנות להמשכיות עסקית בעקבות התקפות סייבר וניהול תגובה לאירועי סייבר.

נשיא ומנכ"ל צים, אלי גליקמן: "אנו מאחדים כוחות ומציעים את השירותים המתקדמים והטובים בסוגם להתמודדות עם איומי סייבר ולהפחתת הסיכונים והמחיר היקר שגובות מתקפות סייבר. ZKCyberStar תסייע לתעשייה כולה להתמודד עם האיומים".

מייסד ומנכ"ל קונפידס, רם לוי: "תעשיית הספנות והלוגיסטיקה חוו עלייה חסרת תקדים בהתקפות סייבר בשנים האחרונות. זוהי קריאת השכמה קריטית לסחר הגלובלי ולכלכלה העולמית. השותפות הייחודית שלנו עם צים, המובילה העולמית בתחום ההובלה הימית במכולות, תאפשר ל־ZKCyberStar לספק פתרונות אבטחת סייבר חזקים, מוכווני לקוח, בשילוב מומחיות ויישום גלובלי".

סייבר - צילום אילוסטרציה (צילום: אינגאימג')סייבר - צילום אילוסטרציה (צילום: אינגאימג')

הסיפורים המרגשים של יקב טפרברג
יקב טפרברג חוגג 150 שנות יין ויוצא במהלך חדש לקראת חגי תשרי. המנכ"ל מוטי טפרברג: "כבר חמישה דורות שהיקב עובר מאב לבנו ושומר באדיקות על מורשת של יקב משפחתי. לרגל האירוע חיפשנו סיפורים מרגשים ומעוררי השראה".

התמונות והסיפורים ייחשפו במסע פרסום טלוויזיוני, שלטי חוצות, בדיגיטל וברשתות. בין התמונות: כדורגלן עבר שחייו ניצלו בזכות תרומת כליה, כומר איטלקי שהציל יהודים, אם לבנות שנטשה את בעלה בתימן ועלתה עמן ארצה, ובעלי מלון "תמר", שאירח את השחקן ההוליוודי פול ניומן בעת צילומי הסרט "אקסודוס".