ההסתדרות חתמה היום (ראשון) על הסכם קיבוצי ענפי להעלאת שכרם של עובדי השמירה והאבטחה. לפי ההסכם, שנחתם יחד עם הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה, יקבלו כל העובדים בענף שכר שינוע בין 10% לפחות מעל שכר המינימום ועד 80% מעליו.

עוד כולל ההסכם שי מוגדל בחגים על סך של 250 שקלים לכל עובד, והקמת קרן מיוחדת לרווחה ותרבות. בנוסף, ההסכם קובע כי המנוחה השבועית לעובד תהיה בין יום שישי ב-16:00 עד יום ראשון בשעה 04:00. ההסכם יחול על כל המעסיקים בענף השמירה והאבטחה, החברים בארגון חברות השמירה בישראל או שיצטרפו כחברים לארגון במהלך תוקפו של ההסכם. 

יו"ר ההסתדרות, ארנון בן דוד, אמר על ההסכם כי "אני שמח לבשר על חתימת הסכם קיבוצי חשוב והיסטורי בענף השמירה והאבטחה שישפר את הרווחה הכלכלית והתעסוקתית של עשרות אלפי עובדים, במיוחד בתקופה המאתגרת שבה נמצא המשק. ההסכם המצוין, שכולל בשורה כמו קרן הרווחה, יביא להגדלת הענף וימשוך אליו עובדים".

יו"ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי, הוסיף: "לאחר מו"מ מורכב חתמנו היום על הסכם ענפי לעובדי השמירה והאבטחה, שישפר משמעותית את תנאי שכרם ומביא בשורה של ממש. ההסכם יוצר מעטפת של שכר הולם, רווחה ותרבות לכלל העובדים ומעמיד אותם בקדמת הבמה. 

במו"מ ובגיבוש ההסכם הקיבוצי היו שותפים יו"ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי בהסתדרות יוסי ברבי, מנהל חטיבה באיגוד עו"ד חגי הראל, יו"ר הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר-רהב, עורכי הדין מהלשכה אורן שרם והילה גבר, וכן סמנכ"ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג. עוד השתתפו במו"מ מנכ"ל הארגון הארצי של חברות השמירה והניקיון פיני שיף, יו"ר הארגון דוד לוי, והיועץ המשפטי של הארגון עו"ד דוד בכור. כן פעל לגיבוש ההסכם מנכ"ל חברת צוות 3 ניר גלבוע.