רגע לפני חודש נובמבר, שהפך רשמית לחודש הקניות הגדול באינטרנט, חברת כאל ערכה ניתוח אנליזה ממנו עולה כי חודש נובמבר ימשיך להיות החודש בעל שיעורי הצמיחה המשמעותיים ברכישות אונליין בקרב לקוחות ישראלים.

על פי הניתוח היקף הרכישות אונליין של הישראלים בחודש נובמבר השנה צפוי לעמוד על כ-1.8 מיליארד שקל, עלייה של כ-30% לעומת נובמבר אשתקד שהסתכם בכ-1.4 מיליארד.

בתוך כך, 60% מתוך כלל הרכישות צפויות להתבצע באתרי סחר זרים, בעוד שהיקף הרכישות באתרים זרים יציג גידול משמעותי של כ-40% לעומת נובמבר אשתקד, ולראשונה בישראל יחצה את רף מיליארד השקלים בהיקף הרכישות החודשי באתרי סחר זרים.

עוד עולה מנתוני כאל כי 40% מהיקף הרכישות אשר יבוצעו באתרי סחר ישראליים יסתכמו בכ-700 מיליון שקלים בהיקף הרכישות החודשי, צמיחה בשיעור של כ-16% לעומת נובמבר אשתקד. נציין כי הצמיחה החריגה שנרשמה בשנת 2020 ברכישות באתרי סחר ישראליים נבעה מהתגברות המעבר לאונליין שיצרה הקורונה, והובילה ישראלים רבים לרכוש דרכו.

בראייה דו-שנתית (2021 לעומת 2019), שיעור הצמיחה השנתי המשוקלל באתרי סחר ישראליים חריג וגבוה באופן מהותי ויעמוד על כ-75% בממוצע לשנה. בנוסף, צופה השנה כאל כי אתרי האופנה הבינלאומיים יציגו צמיחה בשיעור גבוה במיוחד, של כ-50% לעומת אשתקד וזאת על אף נתוני אשתקד שהציגו צמיחה בשיעור של כ-140% לעומת נובמבר 2019.

יתרה מכך, כאל חוזה צמיחה משמעותית ברכישות בקניונים הווירטואליים הבינלאומיים בשיעור של כ-37% השנה, לעומת צמיחה מתונה אשתקד שעמדה על כ-12%. גם מנתוני אתרי הסחר הישראלים ניתן לזהות את המשך התחזקות ענף האופנה, במסגרתו היקף הרכישות באתרי אופנה ישראליים יגדל השנה בכ-30% לעומת אשתקד ויהווה כ-50% מסך הרכישות של הישראלים באתרי סחר ישראליים.

עוד עולה כי צפויה צמיחה הן בכמות הלקוחות והן בגובה העסקה הממוצעת. מגמה בולטת נוספת הנוגעת לשינוי בהרגלי רכישות הישראלים מעידה כי השנה יותר ישראלים עברו מרכישה דרך הטלפון לרכישה באמצעות אפליקציות ואתרי שילוח, שגדלו באופן נרחב כתוצאה ממשבר הקורונה.

איתי חזן, מנהל מערך דאטה ודיגיטל בכאל, מסר: "הרגלי הקנייה של הצרכנים הישראלים השתנו בעקבות כניסתן של אפליקציות השילוח ומגפת הקורונה, שעודדו בתי עסק להקים אתרים ואפליקציות מכירתיות. נתוני כאל משקפים כי חודש נובמבר מבטא צמיחה הן בהיקף הרכישות והלקוחות והן בגובה העסקה הממוצעת, עובדה הממחישה את הביטחון הגובר בקרב הישראלים לרכישות באתרי הסחר".