נשיא התאחדות המלונות בישראל ושר המשפטים לשעבר, אבי ניסנקורן, שוחח הערב (שלישי) עם ענת דוידוב ועורכת התוכנית "איפה הכסף" יעל אילון, ב-103fm והגיב לתוכנית הסיוע שפרסם משרד האוצר, שבמסגרתה עסקים יקבלו הקלות תזרימיות. 

"אי אפשר להגיד שזו תוכנית סיוע, זו תוכנית שנותנת רק כמה הקלות תזרימיות - שאני מקווה שהן יקרו", פתח ניסנקורן את דבריו, והוסיף: "אני חושב שהמשק, ברבעון הראשון של 2022, צריך סיוע בצורה ממוקדת, ואת זה אין עדיין בתוכנית".

"חצי מיליארד שקל בהחזרים ממוקדים": כל הפרטים על תכנית הסיוע לעסקיםלטענתו, "הנוסחה צריכה להיות הקלה בארנונה לענפים שנפגעו בפדיון שלהם במהלך החודשים ינואר, פברואר, מרץ". בהמשך אמר: "יש ענפים ספציפיים שאנו יודעים שהם נפגעו, אז למה לחכות? השר צריך לשבת ולהחליט איזה סיוע נותנים להם. אני אתן דוגמה - יש עשרות בתי מלות סגורים, שבאמצע השבוע הם עם כמעט אפס פעילות. המלונות האלה שורדים תחת הפסדים כבדים".

"הבעיה היא רוחבית וקשה מאוד, בכל האזורים בארץ - גם באילת, לאחר שבוטלה תיירות הפנים. אנחנו צריכים לחשוב איך נסייע להם, ואני מקווה מאוד שלא נצטרך סיוע גם אחרי הרבעון הראשון. אלה הדברים העיקריים בענף התיירות שצריך לדאוג להם, אבל יש גם ענפים נוספים שנפגעו", הוסיף ניסנקורן. 

סייע בהכנת הידיעה: דוד זבולוני, 103FM.