משרד האוצר הודיע על תוכנית לסייע לבעלי העסקים שנפגעו כתוצאה ממגפת קורונה. במסגרת התוכנית יוענקו הקלות תזרימיות, והקלות בהליכים הביורוקרטיים. ענת דוידוב ועורכת 'איפה הכסף' יעל אילון דנו על כך הערב (שלישי) ב-103FM עם עורך הדין רועי כהן, נשיא לה"ב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל), אשר ביקש להסביר מדוע התוכנית לא תסייע באמת לעצמאים. 

לדבריו, "אם המצב במשק באמת כל כך טוב, מה הבעיה בלפצות את מי שנפגע? כמו בעלת הסטודיו שביטלו לה את כל החוגים חודשים קדימה והיא צריכה לשלם ארנונה, או נהג ההסעות שאין לו הסעות של ילדים כי אין אנשים במערכת החינוך, או יצרן האופנה עם המלאים מלאים כי אף אחד לא קונה אצלו יותר. זאת תוכנית סיוע? לא, זו תוכנית למרוח את ציבור העצמאים. זה ישראבלוף. אין שם שום צעד שנושא בעלות כספית - הכול הקדמת תשלומים. מה זה יעזור למי שצריך לשלם ארנונה? אף עסק קטן לא יקבל סיוע מהדבר הזה, זה הכל כותרות". 

רועי כהן (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)רועי כהן (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

לאחר מכן שאל בזעם: "לתת הלוואה למי? למי שלא זכאי לקבל הלוואות? על מי הם מנסים לעבוד? אנחנו עסקים קטנים, אנחנו לא טייקונים. אנחנו לא הספק של המדינה. הממשלה מתכוונת למרוח את כל בעלי העסקים. הם מחכים שהדברים יסתדרו בעצמם ואז מצפים שאנחנו נגיד מילים יפות, ניתן כותרות, אבל בתכלס - שום דבר לא קורה. כמי שאחראי על ציבור העסקים הקטנים, אני רוצה שזה יצליח. אני רוצה שיהיה משק מתפקד. אני רוצה שלא יהיו סגרים. אני רוצה תוכנית פינצטה שתסייע לענפים שנפגעו באמת". 

לסיכום, טען בנחרצות כי "אני מסרב לקרוא לזה תוכנית סיוע, זו תוכנית מריחה. אין כלום, שום דבר, שום עזרה. רוצים למרוח אותנו כדי להרוויח עוד שבוע. אנחנו נמשיך למחות נגד הממשלה והמדיניות שלה, להזכיר לה מה היא הבטיחה לנו כשישבה באופוזיציה. רק עכשיו אנחנו רואים ניצנים של שינוי כשסגן השר אביר קארה אמר שהוא לא יצביע יותר עם הקואליציה אם לא יהיה פיצוי אמיתי. הוא מבין את הביקורת שיש מהשטח. אני מצפה מעוד חברים בקואליציה, שהיו איתנו מול הממשלה הקודמת, לנקוט באותה דרך".