בשורה לנהגים: החל מחצות (בין ראשון לשני) מחיר הדלק ירדו בכשקל וחצי לליטר, ובעקבות כך המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.58 ש"ח לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

"ייתכן שנראה האטה בקצב עליית המחירים": הצד החיובי של הליכה לבחירות נוספות | האזינו

מחירי הדלק יירדו? כך בממשלה מתכוונים לבלום את העליה הבאה

חן בר יוסף, מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, מסר: "הירידה שנרשמה במחירי הבנזין החודש, הינה הירידה החדה ביותר בישראל בחודש אחד. הירידה הקודמת, בהיקף של שקל, הייתה בראשית הקורונה באפריל 2020. כמו כן, ירידה של 86 אגורות הייתה ב'משבר הסאבפריים' בשנת 2008. הסיבות המרכזיות לירידה הן קודם כל הפחתה במיסים, אשר נובעת מההחלטה על ירידה במס הבלו וירידה בהתאמה של מרכיבי המע"מ. כל אלו ירדו רק בחודש אוגוסט ויעלו חזרה בתחילת ספטמבר".

"הירידה במחיר הבנזין עצמו נמשכת לאורך כל החודש במחירי ובמוצרי הדלק בעולם. הירידה במחירי הבנזין הייתה המשמעותית ביותר ונובעת בין השאר מחששות בשווקים ממיתון והאטה בכלכלה העולמית, גם בגלל העלאות ריבית של הבנקים המרכזיים בעולם, בעקבות עליית מחירים וזינוק באינפלציה העולמית", הוסיף. 

הירידה במחירי הדלק מתרחשת לאחר ששר האוצר ליברמן החליט להאיץ את מתווה הפחתת הבלו על הבנזין למכוניות, כך נודע למעריב. בעקבות הבלו יופחת ב-1 לאוגוסט ב-50 אגורות לליטר וזאת בנוסף ל-50 אגורות שכבר הופחתו לפני שבועיים.