הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה אתמול כי בחודשיים הראשונים של השנה חלה עלייה של 0.6% במחירי הדיור, שלמעשה ביטלה את הירידה שהיתה בשנה האחרונה. אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין נדל"ן בע"מ, ניסה להסביר לענת דוידוב ב"איפה הכסף?", מדוע השתנתה המגמה. "הנתונים מאוד ברורים. לנו כיזמים ולי כמנכ"ל חברה הכל מאוד ברור", אמר בן חיים. "יש היצע שהוא הרבה פחות מהביקוש שנובע משלושה גורמים: גידול טבעי, העולים החדשים שממשיכים להגיע ונושא הגירושין. אם תיקחי את כל שלושת הגורמים ההיצע אינו מספיק. הייתה עצירה שהייתה מלאכותית. ברגע שמפנים את כל המשאבים ואפיקים למקום אחד צריך גם לשחרר את הלחץ גם לשוק הרגיל כי גם הם רוצים לרכוש דירות".מתוך אותם 60 אלף דירות שזכו, לרבים אין אפילו התחלה של דירה. יש לכם פתק בכיס שעליו הם משלמים גם משכנתא במקביל לשכר הדירה.
"אפשר לעשות את המינון בצורה שונה. שר האוצר התכוון למשהו טוב אך לקח אותו לקצה ועצר את כל השוק וזה לא נכון".אחרים אומרים שהמדינה צריכה להפשיר קרקעות והיא לא עושה את זה. אם היו מפשירים קרקעות לא היה נדרש מע"מ אפס או מחיר למשתכן. למה זה לא קורה?


"להפשיר קרקעות זו לא פעולה קצרת מועד. להפשיר קרקע זה תהליך של 20-15 שנה. יש עניין של בירוקרטיה. צריך מישהו שיאמר שהמלך הוא עירום. שיש לוחות זמנים".מה תאמר לצעירים?
"לא להמתין".יש סיכוי שהמחירים יעלו?
"הכל יכול לקרות. מי שצריך דירה לגור בה – שירכוש".