אינטל העולמית הודיעה היום כי דירקטוריון החברה מינה את רוברט (בוב) סוואן למנכ"ל החברה. סוואן, בן 58, אשר שימש כמנכ"ל זמני של אינטל במשך שבעה חודשים וכמנהל הכספים הראשי של החברה מאז 2016, הוא המנכ"ל השביעי ב-50 שנותיה של אינטל. סוואן גם נבחר לכהן בדירקטוריון החברה. טוד אנדרווד, סגן נשיא לכספים ומנהל התכנון והדיווח התאגידיים באינטל ישמש כמנהל כספים ראשי זמני בשעה שהחברה תפש מנהל כספים ראשי בתוך החברה ומחוצה לה.

יו"ר מועצת המנהלים של אינטל אנדי בריאנט אמר כי "במקביל לשינוי שעורכת החברה בעסקיה במטרה לנצל הזדמנויות גדולות יותר, לרבות בתחומי מרכזי הנתונים, הבינה המלאכותית והנהיגה האוטונומית, ומבלי להפסיק למצות ערך מעסקי המחשבים האישיים, החליט דירקטוריון החברה בעקבות חיפוש יסודי כי בוב הוא המנהיג הנכון להוביל את אינטל לעידן הצמיחה הבא שלה". הוא ציין: "ועדת האיתור ביצעה הערכות מקיפות של מגוון רחב של מועמדים מתוך הארגון ומחוצה לו על מנת למצוא את המנהיג המתאים לצומת דרכים חשובה זאת בהתפתחותה של החברה".

בריאנט הסביר כי נשקלה מועמדותם של "הרבה מנהלים מצוינים, ונקבע כי בוב הוא הבחירה הטובה ביותר". לדבריו, העבודה הנהדרת שבוב עשה בשבעת החודשים שבהם שימש כמנכ"ל זמני, כפי שניתן ללמוד מהתוצאות המצוינות של החברה ב-2018, הייתה אחד השיקולים שהכריעו את הכף לטובתו ביצועיו של בוב. "היכרותו את עסקינו, שליטתו באסטרטגיית הצמיחה והכבוד שרוחשים לוט לקוחותינו, בעלי החברה ועמיתיו אישרו לנו שהוא המנהל המתאים לעמוד בראש החברה", סיכם.

"בתפקידי כמנכ"ל זמני, פיתחתי הבנה מעמיקה מתמיד של ההזדמנויות והאתגרים הניצבים בפני אינטל, אנשינו ולקוחותינו," אמר סוואן, "כאשר התמניתי למנכ"ל זמני, התמקדתי מיד בתפעול החברה ובעבודה עם לקוחותינו. כאשר הדירקטוריון פנה אלי וביקש ממני לקבל על עצמי את התפקיד הקבוע, ששתי להזדמנות להוביל את החברה המיוחדת הזאת". לדבריו, זוהי תקופה מרגשת לחברה. "2018 הייתה שנה נהדרת ואנו נמצאים בלב הטרנספורמציה של החברה לקראת ניצול ההזדמנות הגדולה ביותר בתולדותינו", הסביר, "אני נרגש מההזדמנות להמשיך לעבוד עם  חברי הדירקטוריון, הנהגת החברה ויותר מ-107,000 עובדים מעולים. יחדיו נמשיך ונצעיד את החברה קדימה".